Libri i ri i Christofle ofron të gjithë frymëzimin argëtues që do t'ju nevojitet këtë sezon festash - Business Magazine Albania

Libri i ri i Christofle ofron të gjithë frymëzimin argëtues që do t’ju nevojitet këtë sezon festash

art on the table

Të gjithë na ka ndodh të jemi magjepsur nga magjia e një tavoline mbrëmjeje dhe jo vetem, e  mirëorganizuar dhe rregulluar mjaft mire. Kjo padyshim ka “truket” e veta.

Arritja e një mbrëmjeje perfekte vjen edhe me kërkesat e veta. “Pjesa më e mirë është krijimi i listës së të ftuarve,” pranon Alina Cho.

Gazetarja, e cila kohët e fundit mori Çmimin Media për nder të Eugenia Sheppard nga Këshilli i Dizajnuesve të Modës të Amerikës, është një nga gjashtë krijuesit që zbulojnë këshillat e tyre kryesore për pritjen dhe recetat e preferuara në Art on the Table, një libër i ri në stilin e revistave nga Christofle.

Shtëpia franceze e enëve të tavolinës ka një histori të jashtëzakonshme: argjendi vezullues shoqëroi bufetë luksoze të perandorit Napoleon dhe u ul në sirtarët e takimeve të legjendës së modës së ndjerë Karl Lagerfeld. Megjithatë, këtë sezon festash, Christofle po ndan dhuratën e tij për të bashkuar njerëzit me të gjithë.

“Ne vendosëm të organizojmë një festë,” lexohet në hyrjen e “Art on the table”, ose më mirë, pesë.”

Duke bërë premierë këtë javë, libri fton lexuesit në shtëpitë private të Cho, artistes Laila Gohar dhe kuzhinierit Ignacio Mattos, stilistit Laura Kim, tregtarit të ambienteve të brendshme Michael Bargo dhe drejtoreshës krijuese të Hotel Palm Heights Gabriella Khalil për një vend në secilën prej tavolinave të tyre.

Është një shtrirje festash e nisur nga çifti i fuqisë botërore të ushqimit, Gohar dhe Mattos. Ndërsa ky i fundit nderohet për restorantet e tij në Nju Jork që përziejnë shijen e mirë me kuzhinën po aq të shijshme. “Gjërat mund të kenë një lehtësi të menduar, por megjithatë të jenë shumë të zhytur në mendime dhe të qëllimshme,” thotë Mattos

vogue.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0