Kurs trajnimi ”Animator Social”


A dëshironi të aftësoheni personalisht dhe profesionalisht drejt rrugëtimit tuaj të karrierës? Të ndiheni gati për të kontribuar me cilësi dhe me profesionalizëm në punën tuaj? 
Ndiqni trajnimet Animator Social! Jepini kohës Kuptim, Aftësohuni plot Argëtim.

Objektivat e kursit: 
-Njohja e vetes & aftësive tuaja, pikat e forta dhe për t’u zhvilluar në aspektin personal dhe profesional
-Si të planifikoni dhe organizoni lojëra me qëllim argëtimin dhe edukimin e fëmijëve
-Do pajiseni me mjete specifike, teknika dhe metoda të punës dhe praktikës profesionale në punën me fëmijët
-Mësoni dhe zhvilloni aftësitë tuaja sociale dhe personale
-Të praktikoni lojërat dhe njohuritë e marra dhe merrni këshilla dhe konsulencë teknike gjatë dhe pas trajnimit
-Mbështeteni dhe lehtësoheni për të patur akses në ofrimin e shërbimit nga ana juaj si Animator Social

Kohëzgjatja: 3 herë në javë/ ora 18.00-20.00 / për 4 javë.

Për regjistrime dhe më shumë informacion kontaktoni: [email protected]com ose 0666 60 70 80

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale