Krijuar nga natyra, dizenjuar për ju, motoja e Hora Artizanal 


Hora Artizanal quhet sipërmarrja që mbart një rrugëtim të gjatë e sfidues mbi supe, e cila ofron punime artizanale që karakterizohen nga cilësia e lartë e materialeve, punimi cilësor dhe dizajne unike me stil që ndërthur tradicionalen me modernen.

Themeluar nga Anila Hoxha kohët e fundit Hora Artizanal është fokusuar tek bizhuteritë me gurë natyralë. Hora Artizanal ofron punime dore të ndryshme, çarçafë dhe mbulesa me qëndisje, bizhuteri me gurë natyralë, suvenire& lule natyrale.

Në një intervistë për BusinessMag Anila thotë “Situata ekonomike në vend ka ndikuar që të ketë rënie në aktivitetin tonë, por ja kemi dalë falë përkushtimit dhe punës sonë të palodhur”.

Edhe pse mes vështirësish Anila ka qenë shumë aktive me Hora Artizanal duke marrë pjesë në evente dhe panaire si brenda ashtu edhe jashtë vendit. Një biznes familjar, i financuar nga vetë ajo dhe i udhëhequr nga pasioni për të bukurën Anila thotë se tashmë mendon se duhet të fokusohet më shumë në prodhim sesa në shitje.

Me atë çfarë e diferencon, Anila shprehet “Çdokush ka stilin e vet të punës, mendoj se gjërat e mia janë shumë të veçanta, gjëra që i bëj në çast, aq më tepër më intereson të marr idenë e klientit, jo gjithmonë timen. Kjo është diçka e veçantë.”

Lexoni: BusinessMag këtë fundvit ju sugjeron disa ide dhuratash për të dashurit tuaj

Meqë është dhe periudhë festash shkoni hidhini një sy faqes së Hora artizanal, për të bërë dhuratat tuaja të fundvitit dhe jo vetëm.

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale