Krijuar nga natyra, dizenjuar për ju, motoja e Hora Artizanal 


Hora Artizanal quhet sipërmarrja që mbart një rrugëtim të gjatë e sfidues mbi supe, e cila ofron punime artizanale që karakterizohen nga cilësia e lartë e materialeve, punimi cilësor dhe dizajne unike me stil që ndërthur tradicionalen me modernen.

Themeluar nga Anila Hoxha kohët e fundit Hora Artizanal është fokusuar tek bizhuteritë me gurë natyralë. Hora Artizanal ofron punime dore të ndryshme, çarçafë dhe mbulesa me qëndisje, bizhuteri me gurë natyralë, suvenire& lule natyrale.

Në një intervistë për BusinessMag Anila thotë “Situata ekonomike në vend ka ndikuar që të ketë rënie në aktivitetin tonë, por ja kemi dalë falë përkushtimit dhe punës sonë të palodhur”.

Edhe pse mes vështirësish Anila ka qenë shumë aktive me Hora Artizanal duke marrë pjesë në evente dhe panaire si brenda ashtu edhe jashtë vendit. Një biznes familjar, i financuar nga vetë ajo dhe i udhëhequr nga pasioni për të bukurën Anila thotë se tashmë mendon se duhet të fokusohet më shumë në prodhim sesa në shitje.

Me atë çfarë e diferencon, Anila shprehet “Çdokush ka stilin e vet të punës, mendoj se gjërat e mia janë shumë të veçanta, gjëra që i bëj në çast, aq më tepër më intereson të marr idenë e klientit, jo gjithmonë timen. Kjo është diçka e veçantë.”

Lexoni: BusinessMag këtë fundvit ju sugjeron disa ide dhuratash për të dashurit tuaj

Meqë është dhe periudhë festash shkoni hidhini një sy faqes së Hora artizanal, për të bërë dhuratat tuaja të fundvitit dhe jo vetëm.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale