KLSH kallezon administratorin dhe drejtues te tjere te “Albpetrol" - Business Magazine Albania

KLSH kallezon administratorin dhe drejtues te tjere te “Albpetrol"


TIRANE – Kontrolli i Larte i Shtetit kallezon ne prokurori administratorin e “Albpetrol”-it dhe drejtues te tjere te kompanise, pasi auditi ka konstatuar shkelje te cilat kane shkaktuar nje dem te konsiderueshem ekonomik.

Sipas KLSH-se, “demi ekonomik nga zbritje “te gabuara” ne llogaritje eshte 9.5 milion Euro. Demi ekonomik vetem nga abuzimi me kostot e transportit te naftes eshte 1,4 milion USD. Demi i vertete ekonomik do te percaktohet nga eksperte te fushes se naftes dhe te organeve hetimore, te cilet do te shqyrtojne menyren e percaktimit te çmimit te konvertimit nga Albpetrol.”

Raporti Perfundimtar i Auditimit ne shoqerine Albpetrol sha, Patos per periudhen 01.08.2013 – 30.06.2014 dhe rekomandimet e KLSH-se, i jane percjelle Ministrit te Energjise dhe Industrise si dhe Kryetarit te Keshillit Mbikeqyres me shkresen nr. 528/29, date 26.09.2014 dhe me shkresen 528/30 me date 27.09.2014 kompanise Albpetrol sha, ndersa me shkresen nr. 528/28, date 24.09.2014, KLSH i ka derguar organit te Prokurorise se Krimeve te Renda kallezimin penal ndaj Administratorit dhe disa prej drejtuesve te tjere te Albpetrol.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0