Themeluese e PUSH, Cate Murden është folësja e rradhës në Spark.me

Klientët e saj janë Google, Facebook, Twitter, Yahoo. Cate Murden është folësja e rradhës në Spark.me


Cate Murden do të jetë folësja e rradhës në konferencën Spark.me. Cate është themeluese e PUSH, një konsulencë biznesi e bazuar në sjelljen njerëzore, i cili ka punuar me klientë si Google, Facebook, Twitter, Yahoo, Saatchi & Saatchi, Havas, IMG, HSBC, Sainsbury’s, Vice e shumë të tjerë.

Për më shumë se dy dekada, Cate ka shijuar një karrierë fantastike në media dhe më pas pozicionin si Kryetare e Partneriteteve në një prej agjencive mediatike më të mëdha në Londër. Gjithsesi kërkesat e punës ndryshuan dhe në korrik të vitit 2014 ajo largohet nga vendi i punës shumë e stresuar. Fatmirësisht, ajo i mbijetoi kësaj periudë sfiduese dhe lançoi PUSH, e vendosur për të ndihmuar bizneset dhe punonjësit e tyre për të punuar më mirë, rrjedhimisht për të patur më pak stres, më pak lodhje, më pak kosto e më shumë fitim.

Ajo nuk mendon se është e rëndësishme për çdo individ të përjetojë të njëjtën situatë për t’i dhënë më shumë rëndësi këtyre problematikave dhe beson se organizatat mund të jenë njëkohësisht dhe shkaku dhe zgjdihja. Duke përdorur një kombinim të sasisë, cilësisë dhe mbikëqyrjes në kërkime, PUSH synon të kuptojë një biznes dhe të përcaktojë zgjidhjen për përmirësimin e performancës përmes çdo aspekti se si njerëzit punojnë në të.

Deri më tani Spark.me ka njoftuar pjesëmarrjen e dy folësve – Anab Jain (folës, dizajner, producent dhe bashkëthemelues i Superflux – një kompani inovacioni për dizajn dhe teknologji) dhe Jeremiah Owyang (një partner themelues i Kaleido Insights dhe Disruptive Technology Expert, i cili konsiderohet autoriteti më i madh në programet e inovacionit të korporatave). Folës të tjerë do të publikohen në vazhdim edhe në faqen e Business Magazine Albania.

Biletat e Spark.me janë në dispozicion në faqen zyrtare të konferencës www.spark.meStudentët e shkollave të mesme, studentët në universitet, në studime pasuniversitare dhe PhD, të cilët janë deri në 27 vjeç mund të marrin biletën e tyre për çmimin special 50 €.

Spark.me, një nga konferencat më të kuruara të biznesit/internetit në Europën Juglindore, do të mbahet në datat 25-26 Maj, 2019, në Porto Montenegro Auditorium, në qytetin e Tivarit, zemra e industrisë së turizmit bregdetar të Malit të Zi. Ky është viti i parë që Spark.me do të mbahet në Portin e Malit të Zi.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0