Kjo është puna më e rehatshme në botë - Business Magazine Albania

Kjo është puna më e rehatshme në botë


Imagjinoni një botë ku mund t’i kalosh ditët duke përkëdhelur kotele të vogla të adhurueshme.

Një klinikë veterinare në Dublin po e bën këtë ëndërr realitet duke reklamuar pozicionin e ri të punës “të përkëdhelësh mace”. Tingëllon puna më e bukur në botë.

Klinika veterinare Just Cats Clonsilla, Dublin, po kërkon një person i cili çmendet pas maceve dhe i do shumë ato. Kandidati ideal duhet të ketë një eksperiencë kujdesi për macet që ndodhen në lagjen e tij dhe të ndjehet i lumtur kur t’i përkëdhel ato.

Por nuk mjafon vetëm kaq…

Ju gjithashtu duhet të keni “duar të buta, të afta për të përkëdhelur dhe përqafuar macet për periudha të gjata kohore”.

Ju gjithashtu duhet të “flisni butë” dhe “të dini të pëshpërisni ëmbël” për të qetësuar dhe macen më nevrike.

Por, çfarë është më e rëndësishmja?

Ju gjithashtu do t’iu duhet një kualifikim i njohur nga këshilli veterinar i Irlandës.

Për këtë pozicion fantastik pune mund të aplikoni duke dërguar CV tuaj dhe një email me arsyet pse jeni të interesuar për këtë punë në miaow@justcats.ie.

Paçi fat.

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0