Kërkohen specialistë IT në Gjermani

Kërkohen specialistë IT në Gjermani


DEKRA Akademie, pjesë e DEKRA Group është një ndër ofruesit më të mëdhenj privat në Gjermani për arsimin dhe kualifikim të mëtejshëm.

Që prej vitit 2015, DEKRA AkademieShqipëri ofron nëpërmjet programit “Expert Migration” kurse të mëtejshme kualifikimi për infermierët dhe ndërmjetësim për punësimin e tyre në Gjermani.

Si rezultat i kërkesave për specialist IT në tregun gjerman të punës, DEKRA Akademie hap në Tetor 2017 këtë program në fushën e IT-së në profilin “Cybersecurity”.

Ne ofrojmë:

  • Kualifikim 18 mujor me kohë të plotë, me program të përbërë: “Cybersecurity” dhe “Gjuhë gjermane” (niveli B2)
  • Kontratë pune me afat të papërcaktuar në Gjermani me pagesë sipas standarteve gjermane
  • Ky program është falas për pjesëmarrësit
  • Mbështetje gjatë procesit të transferimit në Gjermani (marrja e vizës, leja e punës, procesi I integrimit dhe fillimi i punës)

Aplikoni deri në datë 28 korrik 2017!

Dërgoni me e-mail dokumentat e mëposhtme:

• Letër motivimi

• CV

• Diplomë dhe çertifikime të vlefshme

Për më shumë infromacion kontaktoni në këto adresa:

Email: [email protected]

Tel: +355 069 404 5867

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0