Ka nisur trajnimi "Mjeshtëro Binzesin" nga Vasil Naçi - Business Magazine Albania

Ka nisur trajnimi “Mjeshtëro Binzesin” nga Vasil Naçi

Trajnimi “Mjeshtëro Biznesin është në ditën e tij të parë”. Stafi i Businessmag po e ndjek këtë event, dhe sjellim mesazhet e para të ndara me audiencën:

Si ta mjeshtërojmë biznesin: Duke krijuar mjeshtërat për çdo pozicion!

Pas disa vitesh që ndjekim trajnimet e Z. Vasil Naçi  kemi kuptuar se:

– Rritja është e rëndësishme si në mendësi, ashtu edhe në Aftësi – Biznesi është një lojë e bukur, dinamike, inteligjente që duhet ta shijosh dhe ta jetosh. Më e rëndësishmja biznesi është një lojë skuadre, pasi, biznesi është organizëm i gjallë, ku njerëzit e duhur janë aseti më i rëndësishëm. Ndaj, dhe ne si staf tek Business Magazine Albania jemi të dedikuar ndaj kësaj mendësie të rritjes.

You either grow or die! Ne kemi vizionin dhe filozofine e rritjes, po ju?!

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0