Ja si duhet të jetë dizajni i një zyre ideale


Një studim i fundit nga Harvard zbuloi se zyrat me plan të hapur e ndrydhin më shumë se sa e inkurajojnë bashkëpunimin në zyrë. Zyrat e hapura janë moda më idiote dhe më e kushtueshme e të gjitha kohërave.

Nëse standardi për një zyrë të mirë është fakti që ajo të jetë e ndriçuar, atëherë zyra ideale do të ishte ajo me plan të hapur. Gjithsesi nëse ju e përkufizoni zyrën ideale si një vend ku punonjësit 1) pëlqejnë të punojnë dhe 2) të pushojnë aty ku punojnë, plani i hapur nuk do të ishte një zgjedhje e mirë.

Hulumtuesit në Universitetin Sidnej survejuan 42,764 punonjës që punonin në zyra me këto plane:

  1. Plan i hapur
  2. Tavolina me ndarje të vogla
  3. Kabina me ndarje të larta
  4. Zyrë e veçantë për një person
  5. Zyrë e veçantë për 2-3 persona

Hulumtuesit pyetën punëtorët se si ndjehen për çdo aspekt fizik të vendit të tyre të punës që mund t’i bëjë ata të jenë më të lumtur ose më produktiv: temperatura e ambientit, cilësia e ajrit, sasia e dritës, rehatia vizuale, niveli i zhurmës, lehtësia e ndërveprimit (dmth. bashkëpunimi), hapësira e orendive, përshtatshmëria e mobiljeve, ngjyrave dhe struktura, dhe pastërtia e përgjithshme.

Pasi u vlerësuan të gjitha karakteristikat e zyrave, ky ishte rezultati i studimit:

Dëshironi punonjës të lumtur dhe produktivë? Dëshironi që ata të vijnë vullnetarisht në zyrë dhe të punojnë për orë më të gjata ndërsa janë atje? Dëshironi që ata të komunikojnë ballë për ballë dhe më shpesh?

Hiqni dorë nga plani i hapur dhe vendosuni në zyra private.

Kjo është zgjidhja më e mirë.

/Inc

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale