Ja dy folësit e rinj të konventës

konvetë

Konventa “Suksesi është qëllimi yt”, prezanton dy folës të rinj që do të jenë të pranishëm në event.

SHKELZEN JUSAJ –CEO I PETROL COMPANY. Që nga mosha 16 vjeçare, Shkelzen Jusaj, filloi të dedikojë kohën e tij e të punojë për një jetë më të mirë për vete dhe rrethin e tij, duke u bashkuar në vazhdimin e traditës familjare!

Diçka që nuk parashikoi është se do të kishte sukses kaq të madh. Krijoi 31 vite përvojë të pazëvendësueshme, e cila e bëri atë të aftë të kapërcejë të gjitha vështirësitë që mund të ketë hasur drejt suksesit.

Mënyra se si ai kapërceu këto vështirësi është ajo që e bën punën e tij të dallueshme nga të tjerët.
Është një njeri human që bën çdo gjë që mundet të arrijë qëllimin e një komuniteti të shëndoshë.
Një optimist i palëkundur i cili beson në një të ardhme të ndritshme dhe në mundesitë tona që të ndërtojmë atë së bashku.

DRITON NIKQI – CEO i TOP INDUSTRIE – MONTAGE GmbH & PLAN – B.V. GmbH

Driton Nikci- Gjermani: është ndërmarrës kosovar me residencë në Koln të Gjermanisë. Ai ka përvojë të madhe biznesi në kompanitë e sigurimeve dhe në ndërtimtari në Gjermani. Aktualisht është CEO i “Top Industrie-montage GmbH” dhe “Plan-B.V. GmbH”.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale