Ja çfarë gabimi bëri sot Facebook - Business Magazine Albania

Ja çfarë gabimi bëri sot Facebook


Për të festuar Ditën e Pavarësisë në Filipine këtë vit, Facebook ka krijuar një flamur për përdoruesit që t’a shpërndajnë në të gjithë rrjetin social. Për fat të keq, ajo gjithashtu sugjeroi se vendi është në luftë.

Siç raporton Philippine Star, pamja grafike festive e Facebook shfaqi një imazh të flamurit Filipine me një skemë ngjyrash- të kuqe në krye, dhe blu në pjesën e poshtme. Sipas ligjit të Filipineve, flamuri duhet të shfaqet vetëm në këtë konfigurim gjatë kohës së luftës, në kohë paqeje, duhet të ishte me ngjyrë blu në krye dhe të kuqe në fund. Përdoruesit e rrjetit social Facebook e vunë re shpejt se kishin të bënin me një gabim në mediat sociale,

Facebook së shpejti pranoi gabimin, dhe publikoi një ndjesë. “Kjo ishte e paqëllimshme, dhe na vjen keq,” tha kompania në një deklaratë për në Filipine Star. “Ne kujdesemi shumë për komunitetin në Filipine dhe, në një përpjekje për të lidhur njerëzit në Ditën e Pavarësisë, kemi bërë një gabim.”

/TechSot.Al

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0