iPhone Mini: Ja si mund te jete iPhone ekonomik i Apple - Business Magazine Albania

iPhone Mini: Ja si mund te jete iPhone ekonomik i Apple


Zerat per realizimin e nje iPhone 5 ekonomik sa vijne e shtohen dita dites. Ne baze te ketyre thashethemeve, faqja Nowhereelse ka realizuar nje koncept te atij qe mund te jete iPhone me i lire i historise. Edhe pse iPhone 5 ka pak muaj qe ka dalur ne treg, jane te shumte ato qe mbeshtesin idene e realizimit te nje iPhone ekonomik nga ana e Apple.
 
Ne foto mund te admironi konceptin e nje iPhone me ekran 3.5″ dhe trup prej polikarbonati, i perqendruar ne permbajtjetn e kostos se prodhimit. Shume burime mendojnes se iPhone ekonomik mund te kete nje cmim me te vertete mjaft te lire, flitet per 149 dollare. Personalisht mendoj se eshte e pamundur qe iPhone te kete kete cmim, megjithate nuk i dihet.
 
Koncepti eshte i realizuar me te vertete mire ne cdo detaj. Ky iPhone hipotetik duhet te kete te njejten pamje me iPhone 5, te njejtat ngjyra dhe butona. Diferenca qendron pikerisht tek trupi dhe ekrani qe nuk duhet te jete retina, plus nje reduktim ne nivein e potences se CPU/GPU, RAM e dhe memorie qe mund te jete 8GB. Po ju si mendoni, do ju pelqente nje iPhone i tille? (iPhoneAlbania)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0