iPad 5 do te jete akoma me i holle se modelet aktuale - Business Magazine Albania

iPad 5 do te jete akoma me i holle se modelet aktuale


Sipas burimeve te lajmeve ne Taivan, DigiTimes pohon se Apple po punon per gjeneraten e re te iPad-ve, iPad 5, i cili do te jete akoma me i holle se modelet aktuale.
 
Gjithashtu thuhet se Apple do te reduktoje peshen e gjenerates se ardhshme 9.7-inc te iPad-ve duke bere kalimin nga teknologjia Dual LED Light Bar ne nje Led Light Bar te vetem. Kjo do te ndihmoje ne zvogelimin e peshes dhe trashesise se pergjithshme te pajisjes.
Teknologjia Dual LED Light Bar u prezantua fillimisht te iPad 3, i cili ishte iPad-i i pare me ekran Retina. Kjo teknologji ndihmonte ne rritjen e qartesise se ekranit.
 
Me sa duket, Apple mund te kete gjetur nje tjeter menyre per te siguruar te njejtin nivel qartesie vizuale me vetem nje LED Light Bar.
Heqja e njerit prej LED Light Bar do te ndihmoje pajisjen te konsumoje me pak energji, keshtuqe Apple arrin me nje goditje te kete nje iPad me te holle, qe peshon me pak, dhe qe ka nje bateri qe zgjat 10 ore.
 
Kjo do te ishte nje levizje e shkelqyer e Apple. Pritet qe Apple ta prezantoje iPad 5 ne 2013 me nje kase me te holle dhe stil te ngjashem me iPad mini-n aktual. Ndersa iPad mini 2 pritet qe t’i shtohet ekrani Retina. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0