iPad 4 me modelin 128 GB mund te jete duke u pergatitur - Business Magazine Albania

iPad 4 me modelin 128 GB mund te jete duke u pergatitur


Nje iPad i gjenerates se katert me paraqitjen Retina dhe ndoshta me disk deri 128 GB eshte duke u pergatitur per leshim, tregojne burimet per 9to5Mac.
Propozimi i ardhshem nuk do te jete nje dizajn i ri por nje shtim i gjenerates se katert, me te njejten ngjyre dhe kombinime te wirelessit si iPad 4, tregojne keto burime anonime.
 
Cmimi nuk dihet, por modeli i ri pershkruhet si nje “SKU premium” (njesia mbajtese rezerve) qe do t’i bashkohej linjes se tanishme te iPade-ve prej 16 GB, 32 GB dhe 64 GB.
Nje burim tek nje shites me pakice ne Shtetet e Bashkuara tregoi per 9to5Mac me ate qe supozohet te jete lista e re SKU per iPad-et qe perfshijne modelin e katert te etiketuar si “Ultimate” per t’iu bashkuar linjes se tanishme.
 
9to5Mac dyshon qe modeli i ri do te kete 128 GB fale kodit te gjetur ne iOS 6.1 beta 5 qe tregon pershtatshmerine e mundshme te pajisjeve me iOS deri ne 128 GB. Zbulimi ishte treguar se pari gjate fundjaves nga @iNeal ne Twitter.
 
Apple prezanton iPad 4
Kjo cicerime e drejtoi Jeff Benjamin ne iDownloadBlog qe te ekstraktoje iOS 6.1 dhe te krahasoje vlerat e System Partition Paddingut te gjetur ne iOS 6.x.
9to5Mac thote qe nese ky iPad eshte duke u pergatitur, ai mund te mos jete synuar per konsumatoret e pergjithshem por ndoshta per qeveri ose perdorim per nje pakice te njerezve. (PC World Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0