Instituti i Ekspertëve Fiskalë - Business Magazine Albania

Instituti i Ekspertëve Fiskalë


Instituti i Ekspertëve Fiskalë fillon trajnimin “Legjislacioni Tatimor”.
Programi është i bazuar ne legjislacionin integral tatimor, pra duke perfshire edhe ndryshimet me te fundit.
Trajnimi do te zhvillohet nga data 29 Qershor – 25 Korrik 2016 (4 javë)
Regjistrimet bëhen deri me date 28 Qershor.

Leksionet do të zhvillohen çdo të Hëne, Mërkurë dhe të Premte nga ora 17:30 – 19:30

 

Programi përmban njohuri nga:
Kuadri ligjor i procedurave dhe administrimit Tatimor në Republikën e Shqipërisë Llojet e tatimeve dhe të taksave, Taksat kombetare, Tatimi mbi të ardhurat, TVSH, Të ardhurat nga lojrat e fatit, Akcizat, Analiza e indikatorit “Te paguarit te taksave” te Bankes Boterore” etj.

Dokumentat e nevojshme për rregjistrim:
CV, Fotokopje e diplomës e noterizuar; fotokopje e kartes se identitetit, 2 foto (formati i fotos së pasaportës), Mandatpagesën me tarifën e regjistrimit.

Për informacion të mëtejshëm kontaktoni në:
Instituti i Eksperteve Fiskale
Qendra e Biznesit “Olimpia”, kati 3-te prane Postes nr. 8, Tirane
Tel: 067 23 53 909
e-mail: [email protected]

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0