Instagram ju lejon të shihni me cilat llogari bashkëveproni më shumë dhe më pak


Shikoni njerëzit me të cilët nuk flisni më

Instagram ka shtuar një veçori, e cila ju lejon të rendisni në llogaritë që po ndiqni nga “Most shown in feed” dhe “Least interacted with”. Nga atje, përdoruesit mund të menaxhojnë ndjekjet dhe njoftimet.

“Instagram është me të vërtetë për t’ju afruar me njerëzit dhe gjërat që ju interesojnë – por ne e dimë se me kalimin e kohës, interesat dhe marrëdhëniet tuaja mund të evoluojnë dhe ndryshojnë. Pavarësisht, nëse diplomoheni, zhvendoseni në një qytet të ri ose jeni fiksuar me një interes të ri dhe do të gjeni një komunitet, ne duam ta bëjmë më të lehtë për të menaxhuar llogaritë që ndiqni në Instagram, në mënyrë që ato të përfaqësojnë më së miri lidhjet dhe interesat tuaja aktuale”, thotë kompania.

Karakteristika është mjaft e dobishme nëse po kërkoni të zvogëloni numrin tuaj të ndjekjeve dhe të përmirësoni përvojën tuaj te “Newsfeed” të Instagram. Instagram shtoi gjithashtu kohët e fundit mundësinë për të renditur listën tuaj të ndjekjeve nga më të hershmit te ato më të fundit. Kjo mund të jetë një përvojë argëtuese (ose e trishtë) pasi shikoni pas në kohë marrëdhëniet, me të cilat keni ndaluar kultivimin dhe ju sjell në kujtesë njerëzit me të cilët nuk flisni më.

Përditësimi ka përfunduar tashmë. Nëse nuk shfaqet për ju, provoni të mbyllni aplikacionin dhe rihapeni përsëri. Karakteristika mund të shfaqet më ngadalë në telefonat Android, bazuar në përvojën e stafit të Verge me pajisje Android që raportuan se nuk ishte shfaqur ende.

THE VERGE

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale