Horoskopi i biznesit datë 28 Gusht 2023 - Business Magazine Albania

Horoskopi i biznesit datë 28 Gusht 2023

Dashi: Çfarëdo projekti apo ideje që keni, tani është koha e përkryer për t’i vënë ato në lëvizje. Universi po ju jep sinjalin jeshil dhe vendosmëria juaj do të sigurojë që përpjekjet tuaja të mos kalojnë pa u vënë re. Pra, shkoni për të me gjithë fuqinë tuaj, pavarësisht nëse është një sipërmarrje e re biznesi, një projekt krijues ose thjesht një qasje e re për punën tuaj aktuale.

Demi: Mund të ketë pak zhurmë në ajër pasi e gjeni veten në një përplasje me eprorët. Durimi mund të mos jetë kostumi juaj më i fortë, por yjet sugjerojnë të gjeni një rrugë të mesme. Ndoshta bëni një bisedë zemër më zemër, shprehni shqetësimet tuaja dhe punoni drejt një zgjidhjeje që nuk ju lë të ndiheni sikur po vraponi në rreth.

Binjakët: Ngarkesa juaj e punës mund të jetë duke u rritur disa nivele, kështu që mbani lojën tuaj të hapur. Ndërsa detyrat grumbullohen, është e rëndësishme të vëzhgoni mirë mirëqenien tuaj. Stresi mund të trokasë në derën tuaj, ndaj mos hezitoni të bëni pushime të shkurtra për të pastruar mendjen tuaj.

Gaforrja: Këtë javë, zgjidhja e disa çështjeve urgjente në punë është vendimtare. Yjet sugjerojnë se çështjet serioze mund të kërkojnë vëmendjen tuaj. Mos u shmangni nga sfidat; ju keni vendosmërinë për t’i trajtuar ato. Tërhiquni nga ndjeshmëria juaj e natyrshme për të lundruar në çdo çështje ndërpersonale që mund të lindë.

Luani: Mund të jeni të mbushur me ide të reja dhe mundësi emocionuese në fillim të javës. Ndërsa shpirti juaj inovativ është frymëzues, mbani mend se suksesi shpesh vjen nga rafinimi i këtyre koncepteve në plane vepruese. Merrni kohë për të organizuar mendimet tuaja – shkruani idetë tuaja dhe renditini ato në kategori prioritare.

Virgjëresha: Kjo është koha e përsosur për të rishikuar rrugën tuaj dhe për t’u siguruar që jeni në rrugën e duhur për të arritur ato aspirata që mbani afër zemrës suaj. Zodiaku lë të kuptohet për një ndryshim të rëndësishëm në horizont. Mund të përfshijë një projekt të ri ose një promovim.

Peshorja: Durimi do të jetë mjeti juaj, veçanërisht kur përballeni me ndryshimet e paparashikueshme të humorit të kolegëve tuaj apo edhe me emocionet tuaja. Marrëdhëniet e punës mund të jenë të paqëndrueshme, ndaj jini të gatshëm t’u jepni të tjerëve pak hapësirë.

 

Akrepi: Kjo javë ka të bëjë me lidhjen e atyre fundeve të lirshme dhe realizimin e atyre projekteve që kanë mbetur në mendjen tuaj. Universi është rreshtuar në një mënyrë që nxit vendosmërinë tuaj dhe ju jep shtytjen që ju nevojitet për të përfunduar ato detyra në pritje.

 

Shigjetari: Përpjekja për të trajtuar gjithçka vetëm mund të mos japë rezultatet më të mira. Qoftë duke punuar në një projekt grupor në zyrë ose duke u bashkuar me miqtë në një sipërmarrje personale, suksesi juaj varet nga puna në harmoni me të tjerët.

 Bricjapi: Në punë mund të hasni në fërkime me kolegët ose eprorët, duke ju lënë të pyesni veten nëse ju rrethon një ushtri kundërshtarësh. Është e rëndësishme të qëndroni të qetë dhe të mos lejoni që këto energji negative të marrin më të mirën nga ju.

Ujori: Planet tuaja zakonisht solide dhe praktike mund të përballen me pak turbulenca pasi e papritura merr fokusin këtë javë. Energjia në ajër mund të ndihet paksa e ngurtë, duke e bërë më të vështirë lundrimin nëpër kthesat dhe kthesat. Por mos kini frikë sepse aftësia juaj për të menduar jashtë kutisë mund t’ju ndihmojë.

 Peshqit: Mund të keni një peshë shtesë mbi supet tuaja, por mos e lini që t’ju tërheqë poshtë. Qëndroni mendjelehtë dhe mos u kapni në situata serioze. Në vend të kësaj, kanalizoni kreativitetin tuaj në gjetjen e zgjidhjeve inovative për çdo sfidë që ju del përpara.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0