"Holofone", një përbindësh i dobishëm - Business Magazine Albania

“Holofone”, një përbindësh i dobishëm


Nuk mendoj se e kuptoj plotësisht se çfarë është kjo. Ose është pajisja më e mirë që është prodhuar ndonjëherë, ose është një dështim i plotë. Kjo pajisje është si një lloj përbindëshi që mban dy sisteme operimi, si Android ashtu edhe Windows.

Holofone vjen nga kompania kineze Akyumen, e cila kombinon teknologji të ndryshme në një pajisje të vetme. Pajisja sjell një ekran 7-inch Full HD, Android Lollipop, dhe një version të plotë të Windows 10. Ajo gjithashtu ka një projektor 35-Lumen që dyshohet se mund të projektoj një ekran deri në 100 inç.

A është ky i vetmi telefon për të cilin do keni nevojë për gjatë gjithë jetës tuaj?

Disa nga karakteristikat e tjera të pajisjes përfshijnë një procesor Intel 8300 Cherry Trail, 128GB hapësirë ​​të brendshme, 13-megapixel kamera, 4GB RAM, dhe një bateri 2910mAh.

Porositë për Holofone me sa duket për momentin kanë përfunduar. Pasi pajisja do të lançohet më 1 Shtator, ajo do të jetë në dispozicion për $750 për pakon bazë, kurse pakoja premium do të kushtojë $950 dhe përfshin një Bluetooth speaker, levë për lojra, dhe një bateri.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0