Hiti i kësaj vere është miksuar nga një bankier


David Solomon, president i bankës ‘Goldman Sachs’ dhe mjeshtër i muzikës elektronike me kohë të pjesshme, publikoi këngën e tij të parë në fillim të muajit qershori, të quajtur “Don’t stop”.

David Michael Solomon është një bankier amerikan për investimet dhe gjithashtu president dhe drejtor operativ i Goldman Sachs, që nga viti 2018.

E disponueshme në Spotify dhe në Apple Music nën emrin D-Sol, melodia është një remix i këngës së njohur të publikuar së pari nga Fleetwood Mac në vitin 1977.

“Pesë, shtatë vjet më parë, fillova me të vërtetë të kuptoj muzikën e klubeve dhe EDM dhe çfarë po ndodhte me të gjithë muzikën elektronike,” tha Solomon. “Mendova, mua më pëlqen një pjesë e kësaj muzike dhe fillova të luajë me të, fillova të lexoj rreth DJ-ve që me të vërtetë luajnë në këto platforma të pabesueshme “.

Ai shtoi: “Fillova të merrem me të si një hobi, dhe tani unë thjesht e bëj atë për argëtim.”

Mesa duket të jesh i suksesshëm do të thotë të jesh dhe i gjithanshëm.

Klikoni videon për të dëgjuar “Don’t stop” (“Mos ndalo”).

/BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale