Hapen regjistrimet për OSCAL 2017 - Business Magazine Albania

Hapen regjistrimet për OSCAL 2017


Hyrja në konferencë është dhe gjithmonë do të jetë falas, por në qoftë se vlerësoni sadopak punën e vullnetarëve pas saj dhe doni të ndihmoni në organizimin e konferencës ju mund të zgjidhni një nga biletat e tjera, ku janë të përfshira hyrja në festën e pritjes të Premten e 12 Majit me snacks, fruta dhe pije freskuese gjatë eventit dhe një qese ose poster A2 të shtypura me cilësi të lartë në Athinë nga Tind dhe e dizenjuar nga Kleidi Eski.

Në rast se ju nuk mund të na mbështesni financiarisht mos ngurroni të zgjidhni opsionin e “biletë pa pagesë (Free)”. Ne do të jemi më se të lumtur që t’iu kemi këtë vit në OSCAL.

Kujdes: pa një biletë (e paguar apo falas) nuk do të mund të hyni në konferencë.

Registration-01 (1)

Duke zgjedhur një nga opsionet e biletave ju mbështesni financiarisht vullnetarët e ekipit organizativ të OSCAL dhe Open Labs Hackerspace.

Dëshironi të regjistroheni për #OSCAL2017? Klikoni Këtu për të marrë biletën tuaj.

 

Preview-ToteBag

 

 

Ju mund të merrni këtë qese (tot Bag) limited edition (nuk do të riprodhohen të tjera) me një paketë Supporter apo një paketë Mega Supporter. Sigurohuni që të zgjidhni qesen e ngarkesës (tot bag) në faqen e blerjes.

 

 

Preview-Poster

 

Ju gjithashtu mund të merrni këtë poster të printuar serigrafik të #OSCAL2017 me paketën Supporter ose Mega Supporter. Sigurohuni që të zgjidhni biletën e Posterit në faqen e blerjes.

Me një biletë qoftë falas apo të paguar ne ju mirepresim këtë vit në #OSCAL2017.

 

 

burimi: oscal.openlabs.cc

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0