Hapen regjistrimet për OSCAL 2017


Hyrja në konferencë është dhe gjithmonë do të jetë falas, por në qoftë se vlerësoni sadopak punën e vullnetarëve pas saj dhe doni të ndihmoni në organizimin e konferencës ju mund të zgjidhni një nga biletat e tjera, ku janë të përfshira hyrja në festën e pritjes të Premten e 12 Majit me snacks, fruta dhe pije freskuese gjatë eventit dhe një qese ose poster A2 të shtypura me cilësi të lartë në Athinë nga Tind dhe e dizenjuar nga Kleidi Eski.

Në rast se ju nuk mund të na mbështesni financiarisht mos ngurroni të zgjidhni opsionin e “biletë pa pagesë (Free)”. Ne do të jemi më se të lumtur që t’iu kemi këtë vit në OSCAL.

Kujdes: pa një biletë (e paguar apo falas) nuk do të mund të hyni në konferencë.

Registration-01 (1)

Duke zgjedhur një nga opsionet e biletave ju mbështesni financiarisht vullnetarët e ekipit organizativ të OSCAL dhe Open Labs Hackerspace.

Dëshironi të regjistroheni për #OSCAL2017? Klikoni Këtu për të marrë biletën tuaj.

 

Preview-ToteBag

 

 

Ju mund të merrni këtë qese (tot Bag) limited edition (nuk do të riprodhohen të tjera) me një paketë Supporter apo një paketë Mega Supporter. Sigurohuni që të zgjidhni qesen e ngarkesës (tot bag) në faqen e blerjes.

 

 

Preview-Poster

 

Ju gjithashtu mund të merrni këtë poster të printuar serigrafik të #OSCAL2017 me paketën Supporter ose Mega Supporter. Sigurohuni që të zgjidhni biletën e Posterit në faqen e blerjes.

Me një biletë qoftë falas apo të paguar ne ju mirepresim këtë vit në #OSCAL2017.

 

 

burimi: oscal.openlabs.cc

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale