Google përditëson Android 6.0.1 për Nexus 6P, 5X, 6, 5 dhe Nexus 7 2013

Google përditëson Android 6.0.1 për Nexus 6P, 5X, 6, 5 dhe Nexus 7 2013


Google publikoi ditën e hënë përditësimin e parë në Android Marshmallow, version 6.0.1. Skedarët e këtij përditësimi janë të disponueshëm për shkarkim që në këtë moment dhe janë në shërbim të modeleve Nexus 6P, 5X, 6, 5 dhe modelet Wi-Fi/LTE të Nexus 7 2013.

Mos harroni se ky përditësim nëse instalohet përmes kompjuterit me metodën flash do të fshijë çdo gjë nga telefoni juaj sapo të jetë instaluar. Përndryshe prisni gjersa Android 6.0.1 të shfaqet në formën e një njoftimi në telefon.

Ky përditësim sjell “emoji të reja, – një imazh ose ikonë dixhitale e përdorur për të shprehur emocion ose qëndrim,” duke iu afruar sadopak stilit të iOS 9.

Ndryshim ka pësuar edhe pozicionimi i panelit të navigimit tek tabletët. Butoni “Home” dhe ai i kthimit pas janë zhvendosur në të majtë të ekranit, raporton Ars Technica.

Sigurisht që ky version i ri i Marshmallow sjell përditësime të sigurisë.

/PC World Albanian/

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0