Google përditëson Android 6.0.1 për Nexus 6P, 5X, 6, 5 dhe Nexus 7 2013

Google përditëson Android 6.0.1 për Nexus 6P, 5X, 6, 5 dhe Nexus 7 2013


Google publikoi ditën e hënë përditësimin e parë në Android Marshmallow, version 6.0.1. Skedarët e këtij përditësimi janë të disponueshëm për shkarkim që në këtë moment dhe janë në shërbim të modeleve Nexus 6P, 5X, 6, 5 dhe modelet Wi-Fi/LTE të Nexus 7 2013.

Mos harroni se ky përditësim nëse instalohet përmes kompjuterit me metodën flash do të fshijë çdo gjë nga telefoni juaj sapo të jetë instaluar. Përndryshe prisni gjersa Android 6.0.1 të shfaqet në formën e një njoftimi në telefon.

Ky përditësim sjell “emoji të reja, – një imazh ose ikonë dixhitale e përdorur për të shprehur emocion ose qëndrim,” duke iu afruar sadopak stilit të iOS 9.

Ndryshim ka pësuar edhe pozicionimi i panelit të navigimit tek tabletët. Butoni “Home” dhe ai i kthimit pas janë zhvendosur në të majtë të ekranit, raporton Ars Technica.

Sigurisht që ky version i ri i Marshmallow sjell përditësime të sigurisë.

/PC World Albanian/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0