Gmail tashmë ka 1 miliardë përdoruesë mujorë

Gmail tashmë ka 1 miliardë përdoruesë mujorë


Google ka një miliardë përdoruesë të shërbimit të saj të emaileve. Gmail, shërbimi e-mail më kohë-gjatë i kompanisë, tani ka 1 miliardë përdoruesë mujorë aktivë, sipas CEO-s Sundar Pichai në një prononcim lidhur me të ardhurat e kompanisë për katërmujorin e tretë të vitit 2015.

TechSot.Al vëren se ky është shërbimi i shtatë me miliardë-përdoruesë për Google, i cili përfshin Search, Chrome, Android, Google Play, Maps, dhe YouTube. Ndoshta statistikë surprizuese, Pichai tha gjithashtu se përgjigjet ‘smart’-përgjigjet të gjeneruara automatikisht nga Gmail-numërohen të jenë 10%.

 

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve./

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0