Galaxy Buds+: Ndrysho mënyrën se si përjeton audion

Galaxy Buds+: Ndrysho mënyrën se si përjeton audion


Duke u bazuar në përvojën e jashtëzakonshme të audios wireless të ofruar nga Galaxy Buds, Galaxy Buds+ të rinj të Samsung janë krijuar për të siguruar përvojën më të përshtatshme të dëgjimit, me cilësi edhe më të lartë.

Me teknologji të përparuar të altoparlantëve dhe mikrofonave, baterisë gjatë gjithë ditës dhe opsione të reja, për personalizimin e audios, navigimin dhe përshtatjen, Galaxy Buds+ lejojnë përdoruesit të shijojnë audio me cilësi të studios në kushtet e tyre.

Lexo: E ardhmja ndryshon formë: Shprehu me Galaxy Z Flip

Një përvojë audio e gjeneratës tjetër:

Me audio nga AKG, Galaxy Buds+ japin një përvojë inovative audio për përdoruesit në lëvizje. Samsung po rrit standartin e cilësisë së tingullit me Galaxy Buds+ të rinj. Përveç audios AKG, Samsung Galaxy Buds+ janë të pajisur me një sistem inovator me 2 altoparlantë, të kompletuar me një tweeter të shtuar për nota më të pasura dhe një woofer për tinguj të fuqishëm bas. Me Galaxy Buds +, çdo tingull është i ekuilibruar dhe i qartë, ashtu siç duhet të dëgjohet.

Për ata që mbështeten në kufjet e tyre wireless për thirrjet telefonike dhe thirrjet me video, Galaxy Buds+ janë të pajisur me tre mikrofonë, një të brendshëm dhe dy të jashtëm, për kapjen e zërit me qartësi maksimale. Mikrofonët e jashtëm theksojnë zërin tuaj dhe eliminojnë zhurmën e sfondit, në mënyrë që të mund të dëgjoheni gjithmonë, pavarësisht se ku jeni.

Me Ambient Sound të përmirësuar, përdoruesit mund të amplifikojnë botën e jashtme kur duan ose të zbusin zhurmën e sfondit kur duhet të qëndrojnë vigjilentë duke zgjedhur nga një gamë të cilësimeve të reja që përfshijnë të ulët, të mesëm, të lartë ose ekstra të lartë.

Nuk ka prizë? Pa problem:

Nuk ka asgjë më zhgënjyese sesa kur kufjeve wireless i mbaron bateria në mes të podcast-it dhe nuk ka asnjë prize në horizont. Falë një baterie të fuqishme 85 mAh, Galaxy Buds+ janë shoqëruesi i përsosur, për ata që duan të dëgjojnë kur janë në lëvizje.

Galaxy Buds+ ofrojnë njëmbëdhjetë orë muzikë, dhe ju mund ta dyfishoni atë në 22 orë vetëm duke i vendosur ato në kutinë e karikimit wireless 270mAh, i përsosur për dëgjimin në lëvizje. Kur përdoruesit janë me nxitim dhe duhet të karikojnë Galaxy Buds+, aftësitë e shpejta të karikimit mund të gjenerojnë 60 minuta dëgjim në vetëm tre minuta duke përdorur karikimin e lidhur, wireless, ose pajisje për pajisje me Wireless Powershare.

Lexo: Smartphone-t Samsung Galaxy cilësohen si më të mirët e vitit

Qëndroni në kontroll më lehtë se kurrë:

Aftësitë e reja touch të përshtatshme në Galaxy Buds + lejojnë përdoruesit të qëndrojnë nën kontroll edhe pa smartphone-in e tyre në dorë. Një prekje e vetme mund të luajë ose të ndalojë muzikë, një prekje e dyfishtë mund të kalojë në këngë tjetër ose t’i përgjigjet një telefonate dhe komanda touch & hold mund të personalizohet për çdo veprim tjetër, për të cilin përdoruesit kanë më shumë nevojë.

Për dëgjuesit e Spotify, me Galaxy Buds+, mund të vazhdoni të dëgjoni menjëherë muzikën tuaj të preferuar me një prekje të vetme. Përmes një gjesti të thjeshtë ‘Tap & Hold’, Spotify luan muzikë të rekomanduar, duke u bazuar në preferencat tuaja.

Lidhshmëria plotëson thjeshtësinë:

Galaxy Buds+ e bëjnë më të lehtë për përdoruesit shijimin e përvojës së tyre të dëgjimit wireless në disa pajisje vetëm një rregullim të thjeshtë. Pasi të çiftohen me një smartphone Galaxy, Galaxy Buds + janë automatikisht të disponueshme në të gjitha pajisjet e tjera të lidhura me të njëjtën llogari të Samsung.

Duke ripërcaktuar mënyrën sesi dëgjojmë audio, Galaxy Buds+ sigurojnë një mënyrë më të thjeshtë për të dëgjuar. Tani, kufjet e reja janë gjithashtu të pajtueshëm me iOS, në mënyrë që të mund të shijoni tiparet më të fundit në më shumë pajisje.

Galaxy Buds + janë gjithnjë të ndezur, gjithmonë të lidhur, dhe gjithmonë të qartë, në mënyrë që të mos mbeteni kurrë duke pritur për përmbajtjen që dëshironi.

Përfitoni nga mundësia unike kur porosisni paraprakisht një Galaxy S20+ ose S20 Ultra të re, Samsung ju jep kufjet premium wireless Galaxy Buds+.

Lexo: Samsung lançon papritur modelin e fundit Galaxy Z Flip

Rreth Samsung Electronics:
Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, pajisjeve që mbahen në trup, tabletëve, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0