Gabimet më të mëdha të menaxhimit dhe si t’i shmangni ata


Cilat janë disa nga gabimet më të mëdha të menaxhimit të kohës që bëjnë njerëzit dhe si mund të shmangen? Ishte kjo pyetja që fillimisht u shfaq në Quora : 

Autori Nir Eyal  iu përgjigj kësaj pyetje. Ai tha se mund të fliste shumë mirë rreth kësaj çështje pasi ishte një ndër personat që ka gabuar në manxhimin e kohës. Gjatë rrugëtimit të tij ai ka zbuluar të mirat dhe të këqijat e menaxhimit të kohës. Në këtë artikull do të lexoni katër prej tyre:

Nuk e trajtoni kohën në mënyrë të vlefshme
Trajtimi i kohës në mënyrë të vlefshme tregon respektin që keni për të. Sa më shumë të dini vlerën e kohës, aq produktiv.

Mos bërja e një programi ditor
Studimet kanë treguar se shumica e njerëzve kryesisht e amerikanëve kanë probleme me menaxhimin e kohës. Kjo do të thotë se njerëzit zgjohen dhe e nisin ditën pa plan dhe i bëjnë gjërat në mënyrë spontane. Për Nir Eyal, ky është një problem i madh, por jo i pa rregullueshëm. Bërja e një plani ditor lidhur me punën i ndihmon njerëzit që të rimarrin në dorë kontrollin e vetes dhe kohës.

Lexo: 11 gabime që bëni me menaxhimin e kohës suaj

Bërja e një liste me detyra për menaxhimin e kohës
Gjithmonë duhet të rendisni në një dokument apo në një copë letër gjërat që ju duhen. Ka disa mënyra për të renditur gjërat nga më të rëndësishmet deri tek pak më të rëndësishmet. Por, ai sugjeron që renditja e gjithçkaje është një gabim i madh, pasi duhet të renditen gjërat më me përparësi me qëllim që të mos ketë ngatërresa.

Jepini kohë vetes të tregoni vlerat tuaja
Në përgjithësi ne i bëjmë gjërat mekanike, “Bëj këtë”, “Bëj atë”… dhe rrallë fokusohemi tek vlerat. Duhet të sigurohemi që orari po pasqyron aspektin e vlerave. Është e rëndësishme të kuptoni se çfarë ka me të vërtetë shumë vlerë.

Inc

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale