Fundi i Nëntorit e gjen Bitcoin me vlerën poshtë 4,000 dollarëve » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 30/11/2018

Fundi i Nëntorit e gjen Bitcoin me vlerën poshtë 4,000 dollarëve

Share
nga Anerola Torollari
Nën 30, 2018
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Këtë të premte vlera e Bitcoin ra nën nivelin e 4,000 dollarëve.

Kriptovaluta me vlerën më të lartë këtë mëngjes ra me 7.55% në një nivel të ulët prej 3,867 dollarësh.

Lexoni: Ky shtet amerikan ka vendosur që bizneset të paguajnë taksat me bitcoin

Rëniet për Bitcoin-peers XRP (-5,56%), Ethereum (-3,2%), bitcoin cash (-3,8%) dhe Litecoin (-5,97%) ishin gjithashtu më të ulëta.

Ka qenë një vit i vështirë për investitorët e Bitcoin, të cilët vitin e kaluar panë çmimet tek ngriheshin me më më shumë se 2.000% në gati 20.000 dollarë një monedhë. Rritja e Bitcoin përfundoi në Dhjetor dhe ka qenë në një spirale në rënie që atëherë.

Lexoni: Përgjigjet më të zakonshme në lidhje me pyetjet që bëhen rreth Bitcoin

Çmimet kanë qenë të mbërthyera në një interval $ 6,000 – $ 8,000 që nga mesi i Majit, por kriptomonedha u vu nën presion në mes të Nëntorit. Kjo ndodhi kur shitja teknike e shtyu çmimin bitcoin në një nivel të ulët prej 3,522 dollarë, më e dobëta që nga Shtatori i vitit 2017 dhe poshtë më shumë se 80% nga kulmin e saj.

Rënia e vlerës së monedha kriptografike shoqëruar me një shitje në masë të tyre erdhi si rezultat i frikës së ndërhyrjes nga autoriteteve.

burimi: BusinessInsider