FORMON merr “Çmimin e Inovacionit” në Beograd - Business Magazine Albania

FORMON merr “Çmimin e Inovacionit” në Beograd


Në një ceremoni gala të mbajtur në Beograd (Serbi) në 29 nëntor, Foundcenter Investment, shpalli fituesit e #Catch2016, të dalë nga 853 projekte dhe 44 finalistë nga 32 shtete nga e gjithë bota.

CATCH – Pitch Challenge 2016 ishte eventi i parë i lidhur me investimet në Serbi i cili mblodhi ekspertët më të mirë në Europë, investitor dhe startup-et më premtuese në të gjithë botën. Foundcenter investon në teknologji IT, teknologjinë shëndetësore, burimet natyrore, lëvizshmërinë, produktet dhe shërbimet e biznesit, art dhe dizajn.

E vetmja skuadër konkurruese nga KosovaFormon (3D Printer) u vlerësua me çmimin e inovacionit “Innovation Prize”, me vlerë 130.000 Euro. Shikoni listën e plotë të fituesëve KËTU.

Formon dizenjon, zhvillon dhe konstaton artikujt e prodhuar të artit të Desktop 3D Printers. Produktet e tyre janë të dizenjuar dhe ndërtuar për të krijuar një eksperiencë të jashtëzakonshme. Ato janë dizenjuar për të gjithë arkitektët, dizajnerët, inxhinierët dhe çdo amator dhe fillestar të printimit 3D. Kompania është themeluar me premisën për të sjellë magjinë e printimit 3D në çdo tavolinë.

Formon është pjesë e “Business Incubator of the Innovation Centre Kosovo” (ICK). Dhe thirrja jonë për startup-et e reja për t’ju bashkuar inkubatorit është e hapur deri më 12 tetor. Aplikoni këtu.

Për më shumë informacion rreth Formon dhe produktet e tyre ju lutem vizitoni www.formon3d.com ose kontaktoni në info@formon3d.com.

formon-merr-cmimin-e-inovacionit-ne-beograde-businessmag

/IckKosovo.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0