Filmi Joker arkëton 1 miliard dollarë fitime edhe pa tregun kinez
Përditësuar së fundmi: 17/11/2019

Filmi Joker arkëton 1 miliard dollarë fitime edhe pa tregun kinez

Share
nga Eridon Elshani
Nën 17, 2019
-Manages Business Mag Kosovo
lexo me teper >

Filmi “Joker”, i cili paraqet historinë e armikut kryesor të personazhit karakteristik Batman, po i afrohet rekordeve të shikueshmërisë duke akumuluar rreth 999.100 000 dollarë deri më 15 nëntor.

Kjo vlerë ende nuk përfshin Kinën që përfaqëson një pjesë thelbësore të tregut kinematografik të Hollywood duke dhënë sinjale se Joker ka për të qenë filmi më i shikuar në vitin që vjen.

“Joker” është një film që kufizon audiencën deri në 17 vjeç për shkak të skenave të dhunshme dhe ky është një fakt që ia shton vlerën shifrës së arritur pasi një pjesë e shikuesve nuk kanë mundur ta shohin në kinema.

“Joker” ka aktor kryesor Joaquin Phoenix dhe me shifrat e deritanishme renditet si filmi i shtatë për gjernerimin e të ardhurat për vitin 2019 pas filmave të tillë si “Avengers: Endgame” dhe “Lion King”.

CnetEvente

Zgjidhje, Vetëm me një klik!

Dhjetor 11, 2019
6 PM – 8 PM

Një hap drejt Suksesit!

Dhjetor 14, 2019
09:00 - 17:00