Facebook lançon Messenger Room për komunikime video

Messenger Room

Facebook ka krijuar Messenger Room dhe tani është i gatshëm të konkurrojë me shërbime si Zoom, Skype, Google Meet dhe Microsoft Teams, pasi gjatë kësaj kohe përdorimi i këtyre aplikacioneve ka qenë tepër i nevojshëm për të komunikuar online.

Ju mund të krijoni një videochat përmes Facebook ose aplikacionit Messenger dhe të ftoni deri në 50 persona të bashkohen me një thirrje video – edhe nëse ata nuk kanë një llogari në Facebook, por personi që është host duhet të ketë një llogari. Në rast se do të ftoni në video-call miq që nuk disponojnë një llogari, mund të ndani linkun e bisedës me ta.

Lexoni: Apple lançon versionin 13.5 të iOS, sjell risi për përdoruesit

Në këtë shërbim të ri nuk ka kufizime kohore gjatë një thirrje.

Messenger Room në Facebook filloi përdorimin në disa vende të Amerikës së Veriut  në fillim të majit, përpara se të zgjerohej globalisht javën e kaluar.

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale