Facebook lançon Messenger Room për komunikime video

Facebook lançon Messenger Room për komunikime video

Messenger Room

Facebook ka krijuar Messenger Room dhe tani është i gatshëm të konkurrojë me shërbime si Zoom, Skype, Google Meet dhe Microsoft Teams, pasi gjatë kësaj kohe përdorimi i këtyre aplikacioneve ka qenë tepër i nevojshëm për të komunikuar online.

Ju mund të krijoni një videochat përmes Facebook ose aplikacionit Messenger dhe të ftoni deri në 50 persona të bashkohen me një thirrje video – edhe nëse ata nuk kanë një llogari në Facebook, por personi që është host duhet të ketë një llogari. Në rast se do të ftoni në video-call miq që nuk disponojnë një llogari, mund të ndani linkun e bisedës me ta.

Lexoni: Apple lançon versionin 13.5 të iOS, sjell risi për përdoruesit

Në këtë shërbim të ri nuk ka kufizime kohore gjatë një thirrje.

Messenger Room në Facebook filloi përdorimin në disa vende të Amerikës së Veriut  në fillim të majit, përpara se të zgjerohej globalisht javën e kaluar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0