Fabrika "Musai Olive Oil", një model suksesi në Vlorë - Business Magazine Albania

Fabrika “Musai Olive Oil”, një model suksesi në Vlorë


Fabrika “Musai Olive Oil” është një tjetër model suksesi i sipërmarrjes shqiptare. Një produkt cilësor “Made in Albania” që eksportohet tashmë në Zvicër, New Jork, Bosnjë, e deri në Hong Kong. Kërkesat për këtë vaj ekstra të virgjër vijnë edhe nga Kina dhe Japonia.

Fakti që është vlerësuar prej 10 vitesh vetëm me çmime të para, tregon se cilësia është fokusi i këtij biznesi familjar që tashmë po përcillet dhe po vazhdohet nga fëmijët e kësaj familjeje.

“MZHETTS e ka mbështetur këtë kompani, me fonde të AIDA-s për pjesëmarrje në panaire. Jemi të vendosur për të mbështetur jo vetëm sipërmarrjet model, por gjithë prodhuesit shqiptarë duke lehtësuar procedurat e të bërit biznes në Shqipëri.” – shprehet Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi.

burimi: aida.gov.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0