Euro bie nën 115 lekë - Business Magazine Albania

Euro bie nën 115 lekë

Euro

Prej ditësh euro ka shënuar rënie të vazhdueshme ndaj lekut. Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë ai ka zbritur në më pak se 115 lekë.

Një tendencë e lidhur mbi të gjitha më dollarin, ku euro për herë të parë këtë vit ra nën vlerën e dollarit ka vijuar edhe me disa monedha të huaja.

Ndryshe nga vitet e kaluar kur euro ishte në nivele të ulëta gjatë sezonit veror (për shkak të turizmit dhe prurjeve në euro), këtë vit efekti është I lidhur më së shumti me luftën në Ukrainë dhe konkuturat ndërkombëtare të tregjeve.
Zhvlerësimi i euros ndaj lekut pritet edhe këto ditë të fundvitit, pasi shpenzimet rriten, përkrah prirjes së remitancave nga emigrantët.

Lexo: 5 veprimet e lidershipit për të motivuar ekipin tuaj për performancë dhe efikasitet të lartë

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0