Microsoft konfirmon konferencën Build 2016

Është zyrtare, Microsoft konfirmon konferencën Build 2016


Konferenca e zhvilluesve Microsoft Build 2016 do të rikthehet vitin e ardhshëm në datat 30 Mars – 1 Prill. Ekzekutivi i departamentit të zhvilluesve njoftoi këto data në rrjetin social Twitter ku ftoi zhvilluesit të shohin të ardhmen e teknologjisë dhe të Microsoft.

Përveç datave të konferencës asgjë tjetër nuk është detajuar. Uebfaqja zyrtare e konferencës Build shfaq vetëm vendndodhjen. Axhenda, çmimet dhe disponueshmëria e biletave ngelen enigmë.

Në 2016-tën besojmë se konferenca Build e Microsoft do të flasë e gjitha gjuhën e Windows 10, Windows 10 Mobile, HoloLens, Visual Studio, .NET, Azure dhe Xbox.

/PCWorld Albanian/

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0