Microsoft konfirmon konferencën Build 2016
Përditësuar së fundmi: 05/12/2015

Është zyrtare, Microsoft konfirmon konferencën Build 2016

Share
nga Xhulia Vasili
Dhj 05, 2015
Studied at Faculty of Economy, UT Content Editor Biznesi at Business Mgazine
lexo me teper >

Konferenca e zhvilluesve Microsoft Build 2016 do të rikthehet vitin e ardhshëm në datat 30 Mars – 1 Prill. Ekzekutivi i departamentit të zhvilluesve njoftoi këto data në rrjetin social Twitter ku ftoi zhvilluesit të shohin të ardhmen e teknologjisë dhe të Microsoft.

Përveç datave të konferencës asgjë tjetër nuk është detajuar. Uebfaqja zyrtare e konferencës Build shfaq vetëm vendndodhjen. Axhenda, çmimet dhe disponueshmëria e biletave ngelen enigmë.

Në 2016-tën besojmë se konferenca Build e Microsoft do të flasë e gjitha gjuhën e Windows 10, Windows 10 Mobile, HoloLens, Visual Studio, .NET, Azure dhe Xbox.

/PCWorld Albanian/

Subscribe në kanalin tonë në YouTube


Evente