Elon Musk ndan lajmin: Twitter arrin objektivin e rëndësishëm - Business Magazine Albania

Elon Musk ndan lajmin: Twitter arrin objektivin e rëndësishëm

Twitteri ka shënuar rritje të përdoruesve. Elon Musk, i cili bleu rrjetin social, bëri të ditur se brenda pak minutave u regjistruan 8 miliardë përdorues.

Kjo platformë po rritet shpejt. Sapo kapërceu shifrën e 8 miliardë përdoruesve-ne minute në ditë, nga njerëzit më me ndikim, më të zgjuarit në Tokë”, shkroi ai.

Musk ka paralajmëruar se Twitteri do të ketë disa ndryshime në sistem, për t’ua lehtësuar përdoruesve aksesin.

Lexo edhe: Përdoruesit e Twitter i kërkojnë Elon Musk të ndryshojë opsionin

Ditë më parë Twitteri ka marrë vendim që ta largojë verifikimin e dyfishtë nga llogaritë e përdoruesve që s’e kanë paguar pakon “Twitter Blue”.

Ky rrjet po i paralajmëron përdoruesit që ta heqin vetë këtë sistem verifikimi, ose në të kundërtën mund ta humbasin llogarinë deri më 19 mars.

Twitter

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0