Përdoruesit e Twitter i kërkojnë Elon Musk të ndryshojë opsionin - Business Magazine Albania

Përdoruesit e Twitter i kërkojnë Elon Musk të ndryshojë opsionin

Përdoruesit e rrjetit social Twitter kanë nisur një fushatë online. Ata po kërkojnë që shefi i këtij rrjeti, Elon Musk, ta ndërrojë ngjyrën e butonit “Like”, nga e kuqja në të kaltër. “

Kjo kërkesë ka marrë mijëra “reagime” pozitive nga përdoruesit, duke dashur që ky buton të ketë ngjyrën e njëjtë si logoja dhe shumica e dizajnit të Twitterit.

Lexo edhe: Twitter lançon politikën e re kundër fjalëve të dhunshme

Elon Musk kur mori udhëheqjen e Twitterit kishte paralajmëruar se do të sillte ndryshime “rrënjësore” dhe se do t’i dëgjonte kërkesat e përdoruesve besnikë.

Ndryshimi i fundit në Twitter ishte shfaqja e numrit të përdoruesve nëpër postime.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0