Dua Lipa, artistja shqiptare me famë botërore, shfaqet në Times Square » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 30/01/2019

Dua Lipa, artistja shqiptare me famë botërore, shfaqet në Times Square

Share
nga Anerola Torollari
Jan 30, 2019
Studied at Faculty of Science, Content Editor Biznesi at Business Magazine
lexo me teper >

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka postuar në profilin e saj të Instagram një foto ku shfaqet emri i saj dhe i Kosovës në sheshin më të njohur dhe më të lakmuar në botë “Times Square” në New York.

23 vjeçarja është nominuar në kategoritë “Best New Artist 2019” dhe “Best Dance” në Grammy.

Në reklamat e “Times Square” shkruhet “Artistja më e mirë e re 2019. Nga Kosova në Britani të Madhe, drejt nominimit për artisten më të mirë të re. Dua Lipa.”

Ajo së fundi ka publikuar këngën “Swan Song” të shoqëruar edhe me videoklip. Këngë kjo që është kolonë zanore e filmit “Alita: Battle Angel”, i cili do ta ketë premierën ditën e Shën Valentinit më 14 Shkurt të këtij viti.


Evente

Rikthehet TË RINJTË FLASIN!

Korrik 31, 2019
2 PM – 5 PM