Dorezohet pr.buxheti per 2015, Felaj: Dorezimi ne kohe e ben efektiv ne janar - Business Magazine Albania

Dorezohet pr.buxheti per 2015, Felaj: Dorezimi ne kohe e ben efektiv ne janar


TIRANE- Qeveria ka dorezuar ne Kuvend Projekt-buxhetin per vitin 2015.

Gjate nje deklarate per media nga selia e Kuvendit, ministria per Marredheniet me Parlamentin, Ermonela Felaj ka theksuar se dorezimi ne kohe i tij jep mundesi per diskutimet e nevojshme.

“Qeveria nga njera ane dhe Parlamenti kete here bashkeveprojne per te plotesuar nje kerkese te Kushtetutes dhe nje detyrim te qytetareve qe meritojne te buxhetohen ne kohen dhe menyren e duhur. Buxheti i shtetit perfshin te gjitha shpenzimet e shtetit. Miratimi i buxhetit brenda sesionit te vjeshtes do te thote qe ky buxhet te behet aktiv ne fillim te muajit janar. Qeveria i jep mundesine Parlamentit qe brenda nje kohe te arsyeshme nepermjet degjesave publike te marre mendime. Ne ditet ne vijim do realizohet Konferenca e Kryetareve ku do prezantohet projektbuxheti”-tha Felaj.

Pasditen e djeshme Keshilli i Ministrave miratoi projektbuxhetin per vitin 2015, duke i hapur rruge nje debati intensiv ne Komisionet Parlamentare.

Ne kryeartikullin e saj te sotem gazeta “Panorama”, duke zbardhur detjae nga ky projektbuxhet shkruan se “Krahasuar me nje vit me pare, ne projektbuxhetin e saj te pare, qeveria e majte kishte parashikuar 16 milione dollare, pra 2 milione dollare me shume se viti 2015 per ish-pronaret. Edhe kategoria sociale e ish-te perndjekurve politike kishte ne buxhet 2 milione dollare.

Burimi: Gazeta Panorama 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0