Dominusoft Trainings organizon – Konkursi i kartolinës “Urimi yt për festat e nëntorit”!


Promovo vlerat kombëtare dhe historinë e vendit tënd në mënyrën më artistike të mundur!

Nëse ke pasion:

  • ️Fotografinë
  • ️Skicat
  • ️Instalacionet

Nëse je kursant, alumni i Dominusoft, por jo vetëm, atëherë duhet me patjetër të bëhesh pjesë e këtij aktiviteti!

Dëshiron të konkurosh edhe ti?

Në kuadër të festave kombëtare të 28 – 29 Nëntorit Dominusoft organizon konkursin “URIMI YT PËR FESTAT E NËNTORIT”!

Mund të jesh “TI” fituesi i këtij konkursi!

️Punimet mund të jenë të punuara Individualisht!

️Do të ketë 2 fitues:

  • Çmimi i parë: Digital Marketing & Seo Optimization, ndjekje e programit profesional në Dominusoft pa pagesë;
  • Çmimi i dytë: -50% më pak ndjekje të programit Digital Marketing & Seo Optimization!

Aplikoni brenda datës 25 Nëntor në [email protected] duke specifikuar:

  • Tipologjinë e punimit;
  • Një numër kontakti.

Vlerësimi do të zhvillohet më 26 Nëntor në ambientet e Dominusoft!

Anëtarët e Jurisë:

  1. Elton Koritari – Administrator  i Ejalbum, menaxher projektesh, kurator arti, ekspert për komunikimin dhe dizajinin;
  2. Endri Neziraj – Dizajner, Trajnues pranë Dominusoft;
  3. Flori Kodra – Dizajner, programues.

Për më shumë informacion klikoni Këtu.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale