Deputeti Agron Shehaj, dhuron rrogën për familjen në nevojë

Deputeti Agron Shehaj, dhuron rrogën për familjen në nevojë


Agron Shehaj është një prej sipërmarrësve më të suksesshëm në Shqipëri. Ai është themelues i disa prej kompanive të suksesshme brenda dhe jashtë vendit kryesisht për ofrimin e produkteve dhe shërbimeve të marketingut online për tregjet europiane. Njëkohësisht ai është dhe një nga deputetët e Partisë Demokratike.

I ftuar në emisionin Opinion për temën “Sa është pasuria e politikanëve?”, z. Agron Shehaj renditet si një nga njerëzit më të pasur të parlamentit shqiptar.

Gjatë emisionit z. Shehaj u njoh me historinë e gjashtë motrave nga Kukësi të mbetura jetime. Ato jetonin në kushte të vështira dhe jeta e tyre kishte marrë tjetër rrjedhë pas ikjes së prindërve. ‘Opinion’ kërkoi ndihmën për të pajisur me shtëpi, dhe shkollim këto 6 vajza.

Ndërkohë, z. Shehaj i prekur nga kjo histori dha kontributin e tij duke kaluar të gjithë rrogën e tij si deputet në ndihmë të vajzave.

Lexoni: POST STARTUP GRIND, AGRON SHEHAJ: “Duhet të përqëndrohesh më shumë tek njerëzit dhe jo tek idea.”

“Jam i detyruar dhe e bëj me kënaqësi, që rrogën që marrë si deputet ta jap për këto vajza, për sa kohë të jem deputet i parlamentit,” tha ai.

“Jam i bindur që kjo nuk është zgjidhja sepse familje të tilla ka jashtëzakonisht shumë. Përveçse për ndihmë financiare këto vajza kanë nevojë dhe për një familje.”

Ai gjithashtu bëri dhe një thirrje ndaj publikut për të dhënë gjithsecili një kontribut sado të vogël.

https://www.youtube.com/watch?v=qjT7gwlft3M

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0