Covid-19, Gjermania urdhëron të bëhen gati qendrat e vaksinimit

Gjermania mund të nisë vaksinimin e qytetarëve ndaj COVID-19 muajin e ardhshëm, sipas ministrit gjerman të Shëndetësisë Jens Spahn. “Ka arsye për optimizëm se vaksina do të miratohet në Evropë këtë vit. Dhe pastaj ne mund të nisim menjëherë…”

Ai u kërkoi shteteve federale gjermane të përgatisin qendrat e vaksinimit nga mesi i dhjetorit. “Unë do të pëlqeja që qendrat e vaksinimit të ishin gati disa ditë më parë sesa të kisha një vaksinë të miratuar, që nuk përdoret menjëherë”, tha ai.

Gjermania pritet të jetë shteti që do të sigurojë më shumë doza të vaksinës, pas SHBA-së.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale