Çfarë të bëni në Tiranë në Prill 2022 - Business Magazine Albania

Çfarë të bëni në Tiranë në Prill 2022

Tiranë

Përgatitur nga Vizit-Tirana

Prilli është një ndër muajt ku në Tiranë ndihet një gjallëri e madhe. Pas muajit Mars, herë me shi e herë me diell, vjen Prilli me motin e ngrohtë.

Këtë muaj janë planifikuar shumë evente pjesë e programit të “Tirana Kryeqyteti i Rinisë”, të cilat publikohen në faqen e tyre zyrtare këtu.

Aktivitete në natyrë

Koha është ideale për ecje në natyrë, shëtitje me biçikleta apo një piknik me familjen. Liqeni i Parkut Artificial është më i frekuentuari pasi ka më shumë facilitate dhe një park lojërash për fëmijët si dhe mjedise reakrative. Ndërsa Parku i Liqenit të Farkës mbetet disi më pak i populluar dhe mund të shijoni qetësishtë natyrën.

Për ju që keni pasion udhëtimet në natyre, ngjitje dhe ecje në male, ne kemi një listë me vendet natyrore në Tiranë.

Mos harroni të merrni pjesë në konkursin sezonal #TiranaSpring2022, postoni në Instagram foto të pranverës në Tiranë.

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0