Businessmag pyet ChatGPT rreth versionit 4 - Business Magazine Albania

Businessmag pyet ChatGPT rreth versionit 4

ChatGPT
Business Mag është i njohur si një burim i rëndësishëm për informacionet e biznesit dhe teknologjisë në Shqipëri. Në këtë artikull do të flasim rreth ChatGPT 4, një versioni i ri i teknologjisë së përparuar të inteligjencës artificiale.

ChatGPT 4 është një version i ri i ChatGPT, një sistemi i zhvilluar nga OpenAI për të simuluar biseda me njerëzit. Një nga pikat kryesore të kësaj teknologjie është aftësia e saj për të mësuar dhe përdorur njohuritë nga shumë burime të ndryshme, duke e bërë atë një nga mënyrat më të avancuara për të krijuar biseda të ngjashme me ato njerëzore.
ChatGPT 4 ka ndryshime të ndjeshme në krahasim me versionet e mëparshme, duke përfshirë aftësinë e tij për të kuptuar dhe përpunuar më mirë informacionet nga burimet e ndryshme. Ky version i ri gjithashtu ka një performancë më të mirë në fusha si përkthimi automatik dhe kriptografia.
Në këtë moment, ChatGPT 4 është i disponueshëm për shfrytëzim nga ana e kompanive dhe organizatave që duan të përdorin këtë teknologji për të rritur efikasitetin dhe produktivitetin e tyre në biseda me klientët dhe punonjësit.
Në ChatGPT 4, modeli i inteligjencës artificiale është përmirësuar në shumë aspekte, duke sjellë përparime të rëndësishme në cilësinë e përgjigjeve dhe aftësinë e tij për të kuptuar pyetjet dhe kërkesat e përdoruesve.
Një prej veçorive të reja të ChatGPT 4 është aftësia për të kuptuar më mirë gjuhën e natyrshme dhe për të ndërthurur kontekstin në përgjigjet e tij. Ky model është trajnuar në një shumëllojshmëri të gjerë temash dhe fushash, duke përfshirë biznesin, teknologjinë, shkencën, artin dhe shumë të tjera.
Përveç kësaj, ChatGPT 4 ka një përmirësim të ndjeshëm në aftësinë e tij për të krijuar përgjigje të gjatë dhe të plotësueshme, duke u nisur nga pyetja e përdoruesit. Ai gjithashtu ka aftësinë për të kuptuar kontekstin dhe temën e bisedës dhe për të dhënë përgjigje më të rëndësishme dhe të sakta.
Sistemi gjithashtu ka marrë përmirësime në procesin e trajnimit dhe në teknikat e modelimit të tij, duke sjellë një shkallë më të lartë të precizionit në përgjigjet e tij.
Në përgjithësi, ChatGPT 4 është një përmirësim i rëndësishëm dhe i nevojshëm i teknologjisë së inteligjencës artificiale, i cili do të sjellë një eksperiencë më të mirë dhe më të përshtatshme për përdoruesit në fusha të ndryshme të biznesit dhe të jetës së përditshme.
BusinessMag do t’ju mbajë të informuar rreth zhvillimeve të reja në fushën e inteligjencës artificiale dhe përdorimit të saj në biznes.
Fillojeni një bisedë me ChatGPT 4 vetëm në Business Mag duke dërguar pyetjet me interes

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0