Beyoncé është investitorja më e re në industrinë e teknologjisë » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 01/10/2016

Beyoncé është investitorja më e re në industrinë e teknologjisë

Share
nga Fiorela Jaupi
Tet 01, 2016
Studied at Faculty of Economy, Master of Science in Marketing. Content Editor at Business Magazine Albania
lexo me teper >

Beyoncé sapo ka depozituar 150,000 $ në një aplikacion për promovimin e koncerteve të quajtur Sidestepby.

Ky startup ka kapur syrin dhe vëmendjen e këngëtares kur ai filloi të prodhonte bluza dhe postera për tour-in e saj “Formation World Tour” në fillim të këtij viti.

Brenda disa javësh, Mbretëresha Bey vendosi të bashkohet me financimin e këtij aplikacioni.

Megjithëse kjo nuk është një shumë e madhe parash – sidomos në raport me vlerën neto të pasurisë së Beyonce – publiciteti i fuqishëm që ky yll i sjell, ka padyshim shumë më tepër vlerë. CEO Eric Jones tregon se kompania donte që turneu i Beyonce të përqendrohej më shumë në teknologji dhe i pëlqente idea e “një fillimi të vogël të aplikacionit duke bërë turneu më të madh në botë”.

Ky investim e vendosi yllin e muzikës midis muzikantëve të tjerë si Linkin Park, Snoop Dogg, Ashton Kutcher dhe Will.I.am të cilët konsiderohen ‘si ndriçues të famshëm të botës së teknologjisë.”

Por ky nuk është investrimi i parë për Beyonce; ajo ka mbështetur më parë një startup për lëngje me shije shalqiu si dhe dietën për t’u ushqyer në 22 ditë.

Burimi: mashable.com