Beyoncé është investitorja më e re në industrinë e teknologjisë - Business Magazine Albania

Beyoncé është investitorja më e re në industrinë e teknologjisë


Beyoncé sapo ka depozituar 150,000 $ në një aplikacion për promovimin e koncerteve të quajtur Sidestepby.

Ky startup ka kapur syrin dhe vëmendjen e këngëtares kur ai filloi të prodhonte bluza dhe postera për tour-in e saj “Formation World Tour” në fillim të këtij viti.

Brenda disa javësh, Mbretëresha Bey vendosi të bashkohet me financimin e këtij aplikacioni.

Megjithëse kjo nuk është një shumë e madhe parash – sidomos në raport me vlerën neto të pasurisë së Beyonce – publiciteti i fuqishëm që ky yll i sjell, ka padyshim shumë më tepër vlerë. CEO Eric Jones tregon se kompania donte që turneu i Beyonce të përqendrohej më shumë në teknologji dhe i pëlqente idea e “një fillimi të vogël të aplikacionit duke bërë turneu më të madh në botë”.

Ky investim e vendosi yllin e muzikës midis muzikantëve të tjerë si Linkin Park, Snoop Dogg, Ashton Kutcher dhe Will.I.am të cilët konsiderohen ‘si ndriçues të famshëm të botës së teknologjisë.”

Por ky nuk është investrimi i parë për Beyonce; ajo ka mbështetur më parë një startup për lëngje me shije shalqiu si dhe dietën për t’u ushqyer në 22 ditë.

Burimi: mashable.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0