BERZH do të trajnojë startup-et përmes programit Star Venture

BERZH do të trajnojë startup-et përmes programit Star Venture

BERZH

A po drejtoni një start-up inovativ me potencial për t’u rritur? Anëtarësohuni në programin Star Venture të BERZH-it.

Programi Star Venture u krijua me qëllim për të identifikuar start-upe me potencial të lartë dhe për të mobilizuar ekspertizë globale, për të ndihmuar këto firma të sapolindura të rriten me shpejtësi. Ai drejtohet nga BERZH dhe financohet nga Luksemburgu përmes Fondit të Ndikimit të Biznesit të Vogël në BERZH. Programi është regjistruar në rajonin e Ballkanit Perëndimor, zhvillohet në partneritet me përshpejtuesit e zgjedhur rajonalë dhe rrit këshillimin lokal për të kanalizuar këtë mbështetje dhe për të përmirësuar ekosistemin.

Star Venture kërkon biznese të regjistruara në fazën e hershme, me më pak se dy vjet gjenerim të të ardhurave dhe qarkullim tipik më pak se 1 milion euro. Biznese që ofrojnë konkurrencë, rrjedha të përsëritura të të ardhurave dhe besimin se, me mbështetjen e duhur, do të rriten ndërkombëtarisht.

Star Venture do të shqyrtojë aplikimet dhe startup-et e zgjedhura do të bashkohen me një grup të ekipeve dinamike të ndërmarrjeve në një program mbështetës intensiv dhe të përshtatur deri në 18 muaj. Programi përfshin qasje në mentorim, këshillim teknik, si dhe këshilla për mekanizmat e financimit, hyrjen në rrjetet e zgjeruara ndërkombëtare të klientëve dhe partnerëve, sipërmarrësve, drejtuesve të nivelit të lartë të biznesit dhe zbarkimeve të buta të tregut ndërkombëtar.

Afati i fundit i aplikimit është 30 shtator 2020.

Asistenca në përgatitjen e aplikimeve do të sigurohet nga ekipet lokale të BERZH dhe përshpejtuesit partnerë rajonalë, kështu që ju mund të kërkoni informacion shtesë.

Përdorni linkun e mëposhtëm për të hyrë në udhëzimet dhe formularët e aplikimit:

https://www.ebrd.com/starventure/start-ups

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0