Aston Martin emëron presidenten e parë femër


Kush tha se femrat nuk marrin vesh nga makinat apo teknologjia?

Aston Martin ka për herë të parë, në gjithë historinë 105 vjeçare të kompanisë, një presidente femër.

Laura Schwab, drejtuese e Aston Martin thotë se ky është një moment historik për shumë femra, jo vetëm në industrinë e automjeteve, por në të gjithë botën.

“Unë kërkoj që më shumë femra t’i bashkohen kësaj industrie,” thotë ajo për ABC News. “Për disa femra mund të duket e frikshme…sepse ato mendojnë se nuk dinë mjaftueshëm për makinat apo teknologjinë. Unë jam një avokate e vendosur që më shumë femra të aplikojnë për këto vende pune.”

Aston Martin ka 2,500 punonjës të shpërndarë në të gjithë globin, dhe vetëm një përqindje e vogël e tyre janë gra. Megjithatë, Schwab, e cila rregullisht merr pjesë në konferencat e fuqizimit të femrave, këmbëngul se ajo është në një mision për të ndryshuar demografinë ekzistuese.

Me një vajzë njëvjeçare dhe një karrierë të suksesshme, ajo tregon se vazhdimisht e pyesin “si ja del” dhe përgjigja e saj është gjithmonë e njëjtë: “Kur ishte hera e fundit që ja bëtë një burri këtë pyetje?”

Ajo shton se është e gatshme të kalojë fundjava dhe netë larg vajzës së saj të vogël, në mënyrë që të bindë vajzat e reja se një karrierë në industrinë e automobilave mund të jetë shpërblyese dhe shumë e dobishme.

“Është një moment shumë i rëndësishëm në kohë për gratë, jo vetëm në hapësirën automobilistike, por në botë,” tha ajo. “Shumë pengesa, apo pengesa të perceptuara, kanë filluar të hiqen. Unë mendoj në automobilistikë, në mënyrë specifike, ne kemi ende një punë për të bërë. Kurrë nuk e kam menduar veten si një model, por tani që jam në këtë rol, gratë duhet të më shikojnë dhe të thonë: “Unë mund ta bëj.”

/NYPost

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale