Asistenti i Brave's Leo AI është tashmë i disponueshëm për përdoruesit e Android - Business Magazine Albania

Asistenti i Brave’s Leo AI është tashmë i disponueshëm për përdoruesit e Android

Brave po prezanton asistentin e tij me AI, Leo, për të gjithë përdoruesit e Android. Asistenti i lejon pnrdoruesit të bëjnë pyetje, të përkthejnë faqe, të përmbledhin faqet, të krijojnë përmbajtje dhe më shumë. Lançimi i Android vjen disa muaj pasi Brave lançoi për herë të parë Leo në desktop.

 Brave thotë se Leo do të jetë i disponueshëm në pajisjet iOS në javët e ardhshme. Leo mund të krijojë përmbledhje në kohë reale të faqeve të internetit ose videove, t’u përgjigjet pyetjeve në lidhje me përmbajtjen, të gjenerojë përmbajtje të shkruar në formë të gjatë, të përkthejë ose të rishkruajë faqe, të krijojë transkriptime të përmbajtjes video ose audio dhe të shkruajë kod. Me Leo, Brave shpreson që përdoruesit e tij të mos kenë nevojë t’i drejtohen ChatGPT ose LLM-ve të tjera të njohura për detyra dhe pyetje, dhe në vend të kësaj do të përdorin shërbimin e tij.

Leo mund të përdoret për të bërë gjëra të tilla si: të planifikoni një recetë për darkë, të merrni këshilla udhëtimi, të krahasoni produktet përpara se t’i blini dhe të përmblidhni një faqe të gjatë në internet që nuk keni kohë t’a lexoni në tërësi. Leo përfshin akses në Mixtral 8x7B, Anthropic’s Claude Instant dhe Meta’s Llama 2 13B. Brave vendosi Mixtral 8x7B si LLM-në e paracaktuar për Leo në desktop dhe Android, por përdoruesit mund të zgjedhin nga LLM-të e tjera ose të përmirësojnë në Leo Premium për kufij më të lartë të tarifave për 14,99 dollarë në muaj. Një abonim mbulon deri në 5 pajisje të ndryshme në Android, Linux, macOS dhe Windows.

 

LEO, AI

 

Brave thotë se bisedat me Leo-n janë private dhe se nuk i regjistron bisedat ose nuk i përdor ato për trajnimin e modeleve. Të gjitha kërkesat përcaktohen përmes një serveri anonimizimi dhe përgjigjet nga Leo hidhen pas krijimit. Plus, përdoruesit nuk duhet të krijojnë një llogari Brave për të përdorur Leo. Nëse regjistroheni për një abonim, Brave thotë se të gjitha abonimet vërtetohen nga argumente të palidhura, kështu që kompania nuk mund të dijë për aktivitetin tuaj ose emailin tuaj.

Për të përdorur Leo-n në Android, duhet të hapni shfletuesin, të filloni të shkruani në shiritin e adresave dhe të klikoni “Ask Leo”. Nëse dëshironi përvojën e bisedës në faqe, duhet të zgjidhni menunë me tre pika dhe më pas klikoni mbi “Leo”. Përdoruesit e Android duhet të përditësohen në versionin 1.63 për të hyrë në Leo. Nëse nuk po e shihni ende Brave Leo për Android, kjo është për shkak se ai do të shpërndahet në faza gjatë ditëve të ardhshme.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0