"ARTI I KOMUNIKIMIT NË PUBLIK" - Business Magazine Albania

“ARTI I KOMUNIKIMIT NË PUBLIK”

ARTI I KOMUNIKIMIT
Qendra Universi
“ARTI I KOMUNIKIMIT NË PUBLIK”
Të komunikosh me publikun të bën të diferencohesh nga të tjerët, pasi jo gjithkush e ka aftësinë për të qenë folës i mirë, por të gjithë mund të trajnohen për t’u bërë të tillë.- Dale Carnegie.

CFARË PËRFITONI NGA KY TRAJNIM?
Zhvillon aftësitë e të folurit në publik duke njohur audiencën që ke përballë
– Ndihmon të nisësh ndryshe fjalimin duke qënë të qetë, të qartë, duke përcjellë mesazhe të qarta, bindëse dhe motivuese njëkohësisht, në audienca të vogla ose të mëdha
– Mëson përdorimin e dinamikës së gjuhës së trupit, të cilat u japin ngjyrim emocional fjalëve dhe fjalive në publik
– Rrit vetbesimin, del nga zona e konfortit (rehatisë), bëhesh TI UDHËHEQËSI ORATORIK
KUSH MUND TË MARRË PJESË?
Në trajnim mund te marrin pjesë individë nga fusha të ndryshme profesionale që duan të përmirësojnë zhvillimin e tyre personal dhe profesional, duke avancuar në rrugëtimin e tyre të karrierës
Trajnimi është shumë i vlefshëm edhe për të rinjtë që janë në hapat e tyre drejt rrugëtimit profesional (studentë). Aplikoni online ose pranë qendrës Universi, duke plotësuar të dhënat (emër, mbiemër, nr. kontakti dhe profesion)
📧 [email protected]
📞00355 69 633 1384
Aplikantët
Data: 30-31/01/2021
Ora: 10.00 – 13.30
Pagesa: 3000 Lekë
1500 Lekë (student)
📌Afati i kryerjes së pagesës 21/12/2020-26/01/2021
NË FUND TË TRAJNIMIT GJITHË PJESËMARRËSIT PAJISEN ME ÇERTIFIKATË PJESËMARRJE
-Takimi Online zoom meeting link.
Trajnim i alternuar me prezencë fizike dhe Online.
Per pjesemarrjen fizike ju bejme me dije nr. e pjesëmarrësve në janar 2021, sipas urdhërit të komitetit të ekspertëteve të shëndetësisë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0