Aplikacionet më të sigurta për telefonin tuaj

Aplikacionet më të sigurta për telefonin tuaj


Falë teknologjisë moderne, janë gjashtë aplikacione të cilat mund t’i përdorni për të ruajtur fotot tuaja më “sekrete”.

Lexoni: Aplikacionet që duhet të keni në telefonin tuaj

  1. Private Photo Vault

Private Photo Vault është një aplikacion që mbron fotot tuaja në një dosje të siguruar me PIN. Brenda në aplikacion gjithashtu ndodhen disa mjete që ju ndihmojnë të editoni dhe rregulloni fotot.

Për iOS dhe Android.

2. Best Secret Folder

Ky aplikacion është i mbrojtur me një fjalëkalim dhe gjithashtu ju lejon të regjistroni video dhe t’i ruani ato direkt në dosjet sekrete.

Nëse ju gaboni 4 herë me fjalëkalimin tuaj, aplikacioni do të shkrep një foto të personit dhe do t’ju dërgoj vendodhjen e tij në email.

Falas për iOS .

3. Keepsafe Photo Vault

Keepsafe Photo Vault ka një “aftësi” të veçantë, ai nuk shfaqet në listën e aplikacioneve “Të hapur së fundmi”.

Aplikacioni i ruan fotot apo videot tuaja me një PIN apo shenjën e gishtit.

Për iOS dhe Android.

4. Secret Calculator 

Makina Llogaritëse Sekrete është pikërisht ashtu siç e lexoni, pas një llogaritëseje aplikacioni fsheh dhe kujtimet tuaja. Qoftë një foto, gif, video apo URL, ky aplikacion i mbron këto të dhëna me një fjalëkalim katër shifror.

5. Secret Photo Album


Në Secret Photo Album, ju mund të klikoni çdo gjë online pa u shqetësuar për historinë e mbetur në shfletues. Ju gjithashtu mund të ruani fotot tuaja sekrete me këtë aplikacion. Siguria e tij është maksimale me fjalëkalim, PIN dhe madje Face ID (njohje të fytyrës).

Aplikacioni ruan email-et dhe mesazhet tuaja.

Falas për iOS .

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0