ALBtelecom: Internet bonus për rimbushjet nga aplikacioni “Profili Im” - Business Magazine Albania

ALBtelecom: Internet bonus për rimbushjet nga aplikacioni “Profili Im”

ALBtelecom

Kohët kanë ndryshuar dhe bota po bëhet gjithmonë e më shumë mobile, e po kështu edhe ne.

Në ditët e sotme pothuaj për çdo gjë ka një aplikacion të dedikuar, duke filluar me plotësimin e nevojave bazike, informacionin apo qoftë dhe argëtimin. Nevoja e përdorimit të këtyre aplikacioneve doli edhe më të pah gjatë situatës së vështirë të pandemisë,  ku u vu  re domosdoshmëria dhe prakticiteti i tyre. Përdorimi i aplikacioneve është shumë i përhapur mes brezit të rinj, por tashmë ato janë  shndërruar në një domosdoshmëri për të gjitha grupmoshat. Përmes tyre ne mundëm të komunikonim, të shiheshim përmes videove me njëri-tjetrin, të blinim e  të kryenim pagesat,  pa patur nevojë të dilnim nga shtëpia, në mënyrë që të ruanim veten dhe të tjerët.

“Profili Im” i ALBtelecom është aplikacioni, i cili ofron çdo zgjidhje për secilën familje që ka nevojë për komunikim të pandërprerë e për të kryer pagesat për shërbimet e domosdoshme, vetëm duke u rregjistruar në të.

Krahas gjithë lehtësive që ofron aplikacioni, ALBtelecom ka vendosur të shpërblejë klientët e saj, të cilët zgjedhin ta përdorin atë për të kryer rimbushjet e nevojshme.

Lexo: ALBtelecom sjell Wi-Fi falas për të gjithë në Lumin e Shalës

Tani, çdokush që rimbush telefonin nga aplikacioni do të shpërblehet me plot 25 GB internet BONUS për rimbushjen e parë, e më pas sa herë rimbush po në të njëjtën mënyrë.

Bonusi i parë prej 25 GB është i vlefshëm për 10 ditë, ndërsa bonusi i rimbushjeve të tjera i vlefshëm për 30 ditë. Bonuset përfitohen nga numri që merr rimbushjen, pavarësisht se kush e kryen atë përmes një karte krediti.

Ofertat dhe produktet e njëpasnjëshme nga  ALBtelecom janë në të njëjtën linjë me vizionin e  kompanisë për të mundësuar  internet dhe shërbime digjitale e inovative për të gjithë shqiptarët.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0