“Albanian DREAMin & LEAPin 2020”

“Albanian DREAMin & LEAPin 2020”Jeni një i ri dhe dëshironi të përmirësoni vetveten? Jeni kurioz të njiheni me avantazhet që bota digjitale ofron sot? Aspironi të punësoheni në tregun global? Dëshironi të zgjeroni network-un tuaj dhe të njihni njerëz që ndajnë interesa të njëjtë me ju? Nëse do të njihesh me histori frymëzuese suksesi nga vendi dhe bota, atëherë jeni në vendin e duhur!

Leadership Development Association Albania në bashkëpunim me Salesforce Trailblazer Community Groups dhe LEAP Summit 2020 organizon konferencën ndërkombëtare. “Albanian DREAMin 2020” do të jetë konferenca më e madhe e teknologjisë në rajon, e para në llojin e saj, me 7 të folës ndërkombëtarë dhe me mbi 350 pjesëmarrës nga Shqipëria, rajoni dhe jo vetëm. Inovacioni, teknologjia dhe inteligjenca artificiale do trajtohen nga drejtues dhe programues të “Trailbalzer Community Salesforce” nga mbarë bota, në 29 Shkurt, Tirana International Hotel & Conference Room.

Lexo: Ku po shkon bota e marketingut dhe internetit?! – Mesazhet e konferencës Spark.me 2019

Për të katërtin vit rradhazi në bashkëpunim me organizatën kroate HUKI Partnere e Komisionit Europian, vjen “LEAPin Albania 2020”, konsideruar si një lëvizje globale influencuese e fokusuar në inovacion, teknologjitë moderne, sipërmarrje, zhvillimin e karrierës dhe në histori suksesi që kanë ndryshuar rrjedhën e jetës.

Në fund të eventit çdo pjesmarrës do të pajiset me një çertifikatë. Gjithashtu, gjatë konferencës Salesforce Trailblazer Community do të ndajë: 7 kupona çertifikimi Salesforce me vlerë 400 dollarë secili dhe do të zhvillojë giveaway me vlerë mbi 1200 dollarë (çanta, bluza, xhaketa, power bank etj).

Nëse ke filluar një biznes, apo ke një ide biznesi, nëse do të dish se si mund të punosh nga shtëpia për tregun global, nëse do të njihesh me histori frymëzyese suksesi nga vendi dhe bota, atëhere bëhu pjesë e “Albanian DREAMin & LEAPin 2020”.

Lexo: Dy akademitë që ofrojnë trajnime në fushën e sipërmarrjes dhe marketingut dixhital

Regjistrohu në “Albanian Dreamin& Leapin 2020”:

https://www.eventbrite.co.uk/e/85418010569/

Për më tepër informacion: https://lda.al/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0