“Albanian DREAMin & LEAPin 2020”

“Albanian DREAMin & LEAPin 2020”Jeni një i ri dhe dëshironi të përmirësoni vetveten? Jeni kurioz të njiheni me avantazhet që bota digjitale ofron sot? Aspironi të punësoheni në tregun global? Dëshironi të zgjeroni network-un tuaj dhe të njihni njerëz që ndajnë interesa të njëjtë me ju? Nëse do të njihesh me histori frymëzuese suksesi nga vendi dhe bota, atëherë jeni në vendin e duhur!

Leadership Development Association Albania në bashkëpunim me Salesforce Trailblazer Community Groups dhe LEAP Summit 2020 organizon konferencën ndërkombëtare. “Albanian DREAMin 2020” do të jetë konferenca më e madhe e teknologjisë në rajon, e para në llojin e saj, me 7 të folës ndërkombëtarë dhe me mbi 350 pjesëmarrës nga Shqipëria, rajoni dhe jo vetëm. Inovacioni, teknologjia dhe inteligjenca artificiale do trajtohen nga drejtues dhe programues të “Trailbalzer Community Salesforce” nga mbarë bota, në 29 Shkurt, Tirana International Hotel & Conference Room.

Lexo: Ku po shkon bota e marketingut dhe internetit?! – Mesazhet e konferencës Spark.me 2019

Për të katërtin vit rradhazi në bashkëpunim me organizatën kroate HUKI Partnere e Komisionit Europian, vjen “LEAPin Albania 2020”, konsideruar si një lëvizje globale influencuese e fokusuar në inovacion, teknologjitë moderne, sipërmarrje, zhvillimin e karrierës dhe në histori suksesi që kanë ndryshuar rrjedhën e jetës.

Në fund të eventit çdo pjesmarrës do të pajiset me një çertifikatë. Gjithashtu, gjatë konferencës Salesforce Trailblazer Community do të ndajë: 7 kupona çertifikimi Salesforce me vlerë 400 dollarë secili dhe do të zhvillojë giveaway me vlerë mbi 1200 dollarë (çanta, bluza, xhaketa, power bank etj).

Nëse ke filluar një biznes, apo ke një ide biznesi, nëse do të dish se si mund të punosh nga shtëpia për tregun global, nëse do të njihesh me histori frymëzyese suksesi nga vendi dhe bota, atëhere bëhu pjesë e “Albanian DREAMin & LEAPin 2020”.

Lexo: Dy akademitë që ofrojnë trajnime në fushën e sipërmarrjes dhe marketingut dixhital

Regjistrohu në “Albanian Dreamin& Leapin 2020”:

https://www.eventbrite.co.uk/e/85418010569/

Për më tepër informacion: https://lda.al/

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0