AlbAcademy, vjen me një cikël webinaresh falas


AlbAcademy ka nisur një cikël trajnimesh online. Në përgjigje të kësaj periudhe kritike, kompania ka vendosur të krijojë disa webinarë me ekspertë të fushave të ndryshme, për të trajtuar tema të rëndësishme të ditëve të sotme.

Në webinarin e parë të zhvilluar, nga cikli i Webinareve falas ishte Suela Plaka. Suela është eksperte në informim për parandalimin e sëmundjeve infektive, në Breshia të Italisë. Këshillat e saj për parandalimin e Covid-19 ishin konkrete dhe të vlefshme. Suela foli për procedurat e sigurisë dhe përdorimin e pajisjeve mbrojtëse ndaj virusit aktualisht në qarkullim.

Trajnimi i dytë, i cili do të zhvillohet pikërisht me 6 Prill Ora 17:00 është “MENAXHIMI I TITANIKUT, mësime pas mbytjes me lektore Brunilda Licaj.

Valbona Begolli, themeluses dhe drejtuese e AlbAcademy, tregon se në këtë webinar do të mund të marrim sugjerime mbi turizmin, një fushë shumë e prekur sot nga pandemia e Covid. Znj, Licaj është lektore në departamentin e turizmit në Fakultetin e Biznesit UAMD.

Regjistrohu këtu për të marrë pjesë

Lexo: Webinar: Biznes në kohën e Koronavirusit

Me 9 Prill, ora 15:00, në Webinarin e radhes do të jetë z. Julian Demeti. Ai do të flasë rreth transformimit dixhital të bizneseve. Z. Demeti është CEO i Albanian Business Partner dhe Gati.al.

Që në ditët e para të pandemisë dhe detyrimit tonë për t’u izoluar, pothuasje të gjithë ne ishim dakord se kjo është një periudhë kur duhet të reflektojmë e të mësojmë më shumë. Kjo vlen, si për të mbijetuar në këtë kohë krizë, për t’u përshtatur, por edhe për t’u krithyer nesër më të fortë në punë.

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale