AILend ofron 10 bursa dhe mundësi punësimi për studentët e universiteteve shtetërore - Business Magazine Albania

AILend ofron 10 bursa dhe mundësi punësimi për studentët e universiteteve shtetërore

AILend

Çdo shtetas shqiptar mbi 18 vjeç, rezident në Shqipëri, tashmë ka mundësi të hapë një llogari bankare drejtpërdrejt nga telefoni, nëpërmjet AILend.

Për të nxitur përfshirjen e të rinjve në shërbimet financiare, AILend do të dhurojë 10 bursa (pagesën e tarifës vjetore të universitetit) për ata studentë që regjistrohen online për të hapur një llogari bankare dhe që do të vazhdojnë studimet një universitet shtetëror. Për më tej, 3 studentë do të përzgjidhen për të vazhduar internship 3 muaj të paguar pranë AILend.

Studentët do të duhet të aplikojnë për të hapur një llogari si dhe të dërgojnë CV-në e tyre të përditësuar.

Vetëm ata studentë që kanë arritur të hapin llogarinë në mënyre të sukseshme do të kalojnë fazën e parë.  Më pas, ekipi i AILend do të analizojë CV-të e studentëve, duke përzgjedhur ato më profesionalet.

Tre nga dhjetë studentët e përzgjedhur për bursa (kushti i vetëm është të keni profil informatike), do të kenë mundësinë të fitojnë një internship tre muaj të PAGUAR pranë AILend. Mundësi e jashtëzakonshme për t’u bërë pjesë e një prej ekipeve më inovatorë në Shqipëri.

Nëse doni ndihmë me CV, mund të ndiqni blogun e AILand “Çfarë është një CV e mirë? Ja 10 pikat tona për t’ju ndihmuar”.

E gjithë kjo e ka një përse! Përse është menduar të angazhohen studentët për të hapur një llogari bankare?

AILand ndihmon në edukimin financiar të studentëve. Të gjithë duhet të pajisen me një llogari bankare.
Në tregun e punës, hapi 1 është të keni nje CV. Ndoshte edhe para sigurimit të një diplome: duhet të filloni të mendoni që tani për të.
Dhjetë studentë do kenë studimet falas vitin tjetër. Tre prej jush do të përfitojnë eksperiencë pune të paguar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0